A rendszerből a tagvállalatok különböző bontásban tudják lehívni saját adataikat, a lakossági szelektív gyűjtésről is információhoz juthatnak, de minisztériumi jelentések, elszámolások is készíthetők a segítségével. Viszkei György, a kht. ügyvezető igazgatója elmondta, 30-40 ezer euró volt a fejlesztések közvetlen költsége. Mivel a rendszer bővíthető, így más országokat is be tudnak vonni a programba, s a vezető a szoftver értékesítésében is bízik.
Viszkei György, az ÖKO-Pannon ügyvezető igazgatója beszámolt negyedéves eredményeikről is. Ebben az időszakban a cég mintegy kétezer partnere 132 ezer tonnányi becsomagolt terméket bocsátott ki, amelynek értéke 70-80 milliárd forint. Ebből a mennyiségből a kht. 84 ezer tonna, hulladékká vált csomagolást gyűjtetett vissza és hasznosíttatott újra, ami több mint 63 százalékos hasznosítási arány. Ennek értéke másfélmilliárd forint. A lakossági begyűjtésből származó hulladékmennyiség csaknem 13 százalékos arányt képviselt az év első három hónapjában. Az ÖKO-Pannon Kht. hulladékgyűjtési rendszerében ma Magyarországon 4,5 millió lakos, több mint 4400 gyűjtősziget segítségével anyaga szerint szelektálja a csomagolási hulladékot.
A rendszer egyetlen hibája, hogy jelenlegi formájában nem működik együtt a minisztériumi szoftverekkel, azok továbbfejlesztésére lenne szükség.
"A mi igényeinkre, a csomagolási hulladékok nyomonkövetésére alkalmas" - fogalmazott Viszkei György, hozzátéve, hogy némi átalakítással más anyagokra is adaptálható. A szoftvert koordináló Horváth Erikától azt is megtudtuk, hogy az adatosorkat korlátozott hozzáféréssel sem láthatják a sajtó képviselői, ilyen jelleggű fejlesztésen a kht. ez idáig nem gondolkodott.