3p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nehéz idők jöhetnek a HR osztályokra, ugyanis egyre több generáció eltérő igényeit kell ellátniuk a vállalatoknál. A kihívásokat növelik, hogy a munkavállalók többsége nem bízik a cégvezetésben, mert szerintük nem képesek a változásokat megfelelően kezelni- derül ki az Oxford Economics és az SAP szoftvergyártó közös, globális felméréséből.

A jelenre, és a következő hat évre fókuszáló tanulmány szerint több tényező is befolyásolja a vállalatok HR stratégiáját. Európában ezek közé tartozik többek közt az Y generáció (millenials) tömeges munkába állása, az ideiglenes, külsős dolgozók növekvő aránya, és az öregedő munkavállalók.

Az Y generáció kapcsán néhány feltételezést is kétségbe von a kutatás. Ezek szerint a fiatal munkavállalókat az átlagnál jobban motiválja a jobb világ megteremtése, a kedvezőbb munka-magánélet aránya, és hogy kevesebb bérrel is beérik, ha folyamatosan tudnak fejlődni. A most nyert kép szerint igényeik azonban nem annyira eltérőek, mint azt korábban tartották. E generációt mégis eltérően érdemes kezelni, legalábbis a visszajelzések, és a képzések kapcsán. Ugyanis ők sokkal gyakrabban igénylik vezetőiktől a munkájukkal kapcsolatos visszajelzéseket és a mentorálást.

Csak a pénz
Az elégedett dolgozóhoz elsősorban a zsebén keresztül vezet az út- összegződik a kutatásban. Ennek tükrében sokatmondó, hogy a cégvezetők csupán 39 százaléka szerint biztosít vállalata versenyképes juttatásokat dolgozói számára.

A munkatársak attitűdjeire is rákérdeztek a felmérés készítői. A világszintű válaszokból kirajzolódik, hogy leginkább a pozíció megváltozása, a szűk karrierlehetőségek, és a bérek stagnálása készteti őket arra, hogy új kihívások elé nézzenek. Képzés terén is változásra van szükség, a dolgozók 60%-a szerint cégük nem a megfelelő eszközöket biztosítja a fejlődésükhöz. Pedig megérné többet költeni a munkatársakra, az őket támogató rendszerekre, hiszen a cégeknek jelentős problémát okoz a megfelelő képzettségű szakértők megtalálása.

Nagy feladatot jelenthet a menedzsmentbe vetett bizalom visszaszerzése is a támogató partnernek tekintett HR számára. A beosztottak több mint fele szerint ugyanis vezetőik nem képesek a vállalatot sikerre vinni.

Egy esetlegesen új HR stratégia megvalósítását az sem könnyíti meg a cégeknél, hogy ezen osztályok egyrészt gyakran híján vannak a széleskörű adatoknak, másrészt, ha ezek rendelkezésre is állnak, csupán negyven százalékuk tudja ezeket megfelelően hasznosítani.

"A leendő munkaerőpiac eltérő lesz a mostanitól, és másfajta módon fog dolgozni. A vállalatoknak erre fel kell készülniük, és megfelelő stratégiákat kell felépíteniük"- mondta Mike Ettling a SuccessFactors, az SAP vállalatának HR üzleti területért felelős elnöke.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!