Az igazán sajnálatos fejlemény azonban, írja a The Guardian című angol lap, hogy vesztesége részvényeseinek nyakán maradt: van befektető, akinek 20 ezer fonttal, azaz közel nyolcmillió forintnyi összeggel maradt adós a vállalat.
[ajanlo=90][igazitas=left/]Az EFL, amely összesen 19 pénzügyi tanácsadót foglalkoztatott, nem klasszikus részvénytársaság volt, hanem küzvetlen tőkehozzájárulásra kérte fel befektetőit, akiknek hét-tíz százalékos hozamot ígért. Az ilyen befektetéseknél a részvényeseket nem védi semmi, ha csőd van, akkor a befektetőnek elvileg elúszik a pénze.
Az 1989-ben létrehozott vállalkozás még 1999-ben is építette piramisjátékát, bár az akkori befektetők később elgondolkodhattak rajta, hogy miért nem kaptak 2005-ig osztalékot befektetésük után.
A céget többen már azért is szívesen támogatták, mert fontosnak tartották az etikus üzleti élet megteremtésén való munkálkodást. Egy befektető szerint egyszerűen egy „filantróp befektetésre” vállalkoztak.
Menedzsment Fórum
Nem jövedelmező az etikai tanácsadás
Az etikus vállalati viselkedésre szakosodott tanácsadásból a jelek szerint nem lehet megélni. Az egyik vezető brit cég, az Ethical Financial Limited (EFL) ugyanis csődöt jelentett, ráadásul kisvállalatként egymillió font (körülbelül 352 millió forint) összegű veszteséget halmozott fel.