Nehezen tüntethetik fel magukat a jövőben családbarát munkahelyként a bankok és biztosítótársaságok, mivel egy felmérésben a megkérdezett 2500 dolgozó meglehetősen sötét képet festett a belső viszonyokról.
Robert Half munkaügyi szakember a Finance & Accounting and Accountancy Age magazin megbízásából foglalkozott a pénzintézetekkel. A felmérésből kiderült, ezeken a munkahelyeken az esetek 47 százalékában nem biztosítanak rugalmas munkaidőt, a pénzintézetek harmadában pedig hátrányos helyzetben vannak a kisgyermekes anyák. A gyes időtartamának a szigetországban most tervezett meghosszabbításától a megkérdezett nők kétharmada azért tart, mivel félnek, hogy emiatt a munkaadók diszkriminálják őket, és adott esetben feladni kényszerülnek karrierjüket, ha gyereket vállalnak.
Nem tesz jót a dolgozók családi életének, hogy a megkérdezett, 18 év alatti gyerekkel rendelkező apák 83 százaléka napi 8 óránál többet dolgozik, 37 százalékuk pedig heti 46 óránál többet tölt a munkahelyén. A bankvilágban dolgozók több mint negyede elmondta, ha nem vállal túlórát, bűntudata van, és sokan heti 55 óránál is többet töltenek benn a munkahelyükön, mivel máskülönben felsőbb szintről retorziók érik őket.
A brit pénzintézetek nem kapkodják el a fizetés terén a nemi diszkrimináció enyhítését: a szektorban jelenleg 22 százalékkal rosszabbul fizetik a nőket, mint a férfiakat. A hátrányos megkülöböztetés még a legmagasabb szinten is érvényesül, Robert Half most nyilvánosságra hozott felmérése szerint ugyanis a pénzügyi igazgatói székben ülő nők 12 százalékkal kevesebb fizetést visznek haza, mint férfi kollégáik.
(Menedzsment Fórum)
Nem jut idő a családra a brit pénzvilágban
Szigorúak, rigorózusak és szexisták a brit pénzintézetek: mindezt saját alkalmazottaik állítják ezekről a cégekről. Egy felmérés szerint a bankszakmában átlagosan egyötödével kevesebbet keresnek a női alkalmazottak, mint a férfiak.