A munkáltatók általában pozitívan viszonyulnak az állapotos nőkhöz és támogatják őket, de sok helyen kimaradnak például a céges tréningekből, vagy nem kapják meg a nekik járó kedvezményeket. A 450 kutatásba bevont vállalat jelentős része, 28 százaléka azonban úgy nyilatkozott, nem látják értelmét, hogy a szülési szabadság előtt álló kolléganőket továbbképzésben részesítség.
Az EOC tisztségviselője, Jenny Watson szerint viszont sok helyen járnak el helyesen, és itt jobb a visszatérési arány a munkahelyre, mint ahol mostohán bánnak a terhes nőkkel. A megfelelő eljárásmód nem a cég méretétől függ, mind a nagy, mind a kisebb brit vállalatoknál gyakori a diszkrimináció, mely a szakértő szerint elsősorban a jobb kommunikáció és tervezés segítségével kerülhető ki.
Nemcsak az állapotos, de a gyesre menő nők is számolhatnak a helyzetük romlásával. A Laytons legújabb kutatása szerint a gyesen levő alkalmazottak eltűnnek a munkaadójuk látóköréből, és sokszor a jövőre vonatkozó terveiből is. Szinte semmi kommunikáció nincs a gyereküket otthon nevelő szülők és cégük közt, ami megnehezíti a későbbi visszailleszkedést.
A gyesen levőknek a gyakorlatban meglehetősen bizonytalan a munkahelyi státusza, annak ellenére, hogy Magyarországon is felmondási védelem alatt állnak a gyesen, gyeden levők.
Nem képzik tovább a brit cégek a terhes nőket
Nagy-Britanniában a munkahelyek negyedére jellemző, hogy hátrányos megkülönböztetésben részesítik a terhes nőket, állapítja meg az Eqaul Opportunities Commission kutatása.