Bálint Mihály az MTI-nek elmondta a szakszervezetek nem tudják elfogadni a munkáltató 3,8 százalékos alapbér-fejlesztési javaslatát, az ugyanis lényegesen alacsonyabb az Országos Érdekegyeztető Tanács által javasolt 8 százalékos keresetnövelésnél is.
"Mivel a bér- és szociális tárgyalások legfontosabb kérdésében, az alapbérfejlesztésben pénteken sem közeledett egymáshoz a munkáltató és a szakszervezetek álláspontja, úgy döntöttünk, hogy január 19-én a tulajdonosi jogokat gyakorló ÁPV Rt.-nél próbálunk meg jobb bérajánlatot elérni" - mondta az érdekképviselet elnöke.
Bálint Mihály hozzátette: várhatóan a jövő héten informális találkozóra kerül sor a szakszervezetek tárgyalódelegációja és a Dunaferr privatizációs pályázatának győztese, az ukrán Donbass Ipari Szövetség és a svájci Duferco konzorciumának képviselőivel. A megbeszélésén az érdekvédők tájékoztatják a jövendő tulajdonost a bér- és szociális tárgyalások alakulásáról is.
A munkáltatóval folytatott egyeztetésen több szociális kérdésben megegyezés, vagy megállapodás közeli helyzet alakult ki. Nem sikerült azonban egyezségre jutni egyebek között a családi szálló és a munkás szálló térítési díjának emelésével kapcsolatban. "A munkáltató 20 százalék fölött költségtérítést tartana indokoltnak, az érdekvédők azonban legfeljebb az infláció várható mértékével azonos arányú emelést tudnak elfogadni" - mondta Bálint Mihály.
Nem sikerült megállapodni a Dunaferrnél a fizetésekről
Miután az alapbérfejlesztésben a bér- és szociális tárgyalások pénteki fordulóján sem közeledett a munkáltató és az érdekképviseletek álláspontja a Dunaferrnél, a szakszervezetek tárgyalódelegációja hétfőn az ÁPV Rt.-nél folytatja az egyeztetést - Közölte a Dunaferr Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke.