2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A turistákkal szembeni ellenszenv jelenti a magyar turizmus leggyengébb láncszemét – derül ki a Világgazdasági Fórum (WEF) jelentéséből. E szerint Magyarország a 40. a turisztikai ágazat versenyképességét vizsgáló, 124 országot tartalmazó listán, ám a vendégszeretet területén mindössze a 100. helyet foglalja el, számol be a Világgazdaság.

Nem szeretjük a külföldieket

A turisztikai szektor Svájcban, Ausztriában és Németországban a legversenyképesebb - állapítja meg a WEF. Magyarország térségünkből megelőzi Lengyelországot és Szlovéniát, de elmarad Cseh-, Horvátország és Szlovákia mögött. A jelentés készítői 13 tényező szerint rangsorolták az országokat, ezek a szabályozási keretek, az üzleti környezet és infrastruktúra, illetve az emberi, kulturális és természeti erőforrások köré csoportosíthatók.

Svájc turizmusának a jelentés szerint nincs gyenge pontja: környezetvédelmi előírásai a legszigorúbbak és a leghatékonyabbak között vannak a világon, infrastruktúrája szintén a legjobbak közé tartozik, a kiváló turisztikai szakemberekről pedig világszerte elismert szállodaimenedzsment-iskolái gondoskodnak. Kis méretéhez képest jelentős számú, hat világörökségi helyszínnel büszkélkedhet.

Bár Franciaország a világ első számú turistacélpontja, a versenyképességi listán csak a 12. helyet szerezte meg. Rossz minősítést kapott az ágazat szabályozása, de a WEF szerint még ennél is nagyobb problémát jelent a franciák általános ellenszenve a külföldi látogatókkal szemben: a turisták fogadtatásának területén az ország a 96. helyet érdemelte ki.

Francia- és Magyarország nem csak ebben hasonlítanak. Mindkét országra igaz az is, hogy turizmusa az áraival sem igen versenyezhet: itt Magyarország a 97., Franciaország pedig a 118. helyet csípte meg (igaz, ebből a szempontból Svájc is csak a 115.). Magyarországon az ágazat az összesített versenyképességének megfelelő gazdaságpolitikai prioritást élvez (a listán a 39.), az erősségek közé tartozik viszont a szabályozás (a 25. legjobb) és az egészségügyi, higiéniai viszonyok (12.), olvashatjuk a Világgazdaságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!