2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar kecsketenyésztésben a szétszórt gazdaságok, az átlagosan gyenge húsminőség és az EU támogatás hiánya jelenti a legnagyobb problémát, írja elemzésében a Napi Gazdaság.

A magyar kecsketenyésztésben a szétszórt gazdaságok, az átlagosan gyenge húsminőség és az EU támogatás hiánya jelenti a legnagyobb problémát, írja elemzésében a Napi Gazdaság.

[ajanlo=474][igazitas=left/]A kecsketartók tavaly 20 százalékos bevételcsökkenést voltak kénytelenek elkönyvelni. 2004-től megszűnt az első osztályú kecsketej 20 forintos literenkénti támogatása, így a 70-80 forintos ár gyakorlatilag csak a költségeket fedezi.

Tovább nehezíti a helyzetet, hogy az EU nem vette fel Magyarországot azon államok közé, amelyekben a kecsketartók támogatást kaphatnak a közösségtől. Sokan inkább levágják állataikat, mint hogy kifizessék a júliustól kötelező regisztrálás és jelölés egyedenként 1000-1200 forintos költségét.

Pedig elvileg optimizmusra adhat okot, hogy külföldön lenne igény tejre, sajtra és kecskehúsra, de olyan nagy mennyiségben, amelyet a magyar gazdák egyelőre nem tudnak megtermelni. A gidákat elsősorban Olaszországba, Görögországba, eseteleg Ausztriába exportálják.

Egy 2003-as felmérés szerint hazánkban jelenleg 7-8 ezer család összesen 60-70 ezer kecskét tenyészt, írja a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!