Magyarországon a kis- és közepes cégek (kkv) ötven százaléka nem biztos abban, hogy legális szoftvert használ, miközben a megkérdezettek 95 százaléka szerint a szoftverlicenc nagyon vagy meglehetősen fontos a vállalkozásuk számára. A cégek 63 százaléka a büntetőjogi eljárást tekinti az illegális szoftverhasználattal járó legfontosabb kockázatnak - ez a legmagasabb arány Európában.
A kkv-k nyolc százaléka a vállalat hírnevének sérülését is kockázatnak tekinti - ez az arány is a legmagasabbak közé tartozik Európában.
A magyar cégek 92 százaléka egyetért azzal, hogy a számítástechnika a vállalkozás sikeres működésének lényeges eleme, ám csak kilenc százalékuk ismeri a szoftvereszköz gazdálkodás elemeit, ezen belül a szoftvernyilvántartást és azt, hogy a szoftvereket, mint a vállalat eszközeit kell kezelnie, és arról a könyvelésében nyilvántartást is kell vezetnie. Ez az egyik legalacsonyabb arány Európában.
A BSA, Üzleti Szoftver Szövetség megbízásából kilenc európai országban, mintegy 1800 kis- és középvállalkozás megkérdezésével végezték a felmérést.
A megkérdezett kétszáz magyarországi vállalkozás alig kilenc százaléka tart - a regionális 18 százalékkal szemben - például adatok vesztésétől vagy sérülésétől, pedig ezek a károk rendkívül súlyosak lehetnek egy vállalkozásra nézve.
A BSA figyelmeztet arra is, hogy az aukciós oldalakról származó szoftverek, vagy a fájlmegosztó portálokról a munkatársak által a vállalati számítógépekre letöltött szoftverek gyakran tartalmaznak vírusokat és kémprogramokat. A felmérések szerint az aukciós oldalakon vásárolt szoftvereknek kevesebb mint ötven százaléka legális, illetve a káros kódok 47 százaléka fájlmegosztó rendszereken keresztül terjedt.