2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egyre több multinacionális vállalat aknázza ki a huszonnégy órás működésben rejlő költségcsökkentési lehetőségeket: a globális kommunikációs hálózatokat kihasználva virtuális csapatok munkájára támaszkodnak, írja a Népszabadság.

A virtuális csapatmunkát az internet, a globális piacok és a vállalatok között élesedő, időalapú verseny hívta életre. A munkavégzés, illetve a munkaszervezés e módja nem tévesztendő össze a klasszikus távmunkával: a résztvevők nem egyszerűen otthonról "bedolgozók", hanem a közös cél érdekében ki-ki önállóan végzi a teendőit, és felelős a saját területéért. A virtuális csapatokban olyan szakemberek tevékenykednek, akik időbeli, térbeli és szervezeti határokat átlépve munkálkodnak egy-egy projekten úgy, hogy elektronikus úton állnak kapcsolatban egymással. Így a hagyományos csapatmunka még hatékonyabbá válik.

[ajanlo=143][igazitas=left/]A telefon- és videokonferenciák mellett legtöbbször a céges intraneten alakítanak ki fórumot, ahová megadott időben rendszeresen bejelentkezve a csoport tagjai beszámolhatnak a munka állásáról és megvitathatják a problémákat. A szervezetnek a virtuális csapatok kialakításával módja van a legmegfelelőbb szakemberek alkalmazására és kreativitásuk kihasználására földrajzi elhelyezkedésüktől függetlenül. Munkavállalóik pedig értékelik a rugalmasságot és a szabadságot, ami ezzel a munkaformával jár.

Mindazonáltal a cégek ügyelnek arra, hogy a projekt vezetője a virtuális csapatmunkába bevont dolgozó közvetlen, helyi főnökével is megállapodjon arról, hogy a projekt ideje alatt ne terheljék más feladatok. A virtuális csapatok alkalmazásával megspórolhatóak a költözködések, a gyakori többnapos konferenciák, a workshopok költségei és az utazás miatt kieső munkaidő. Egyre jellemzőbb, hogy a nagy cégek a 24 órás ciklusú működés felé mozdulnak el.

Leginkább az irodai, a szellemi, és a ritka, különleges tudást és kreativitást igénylő munkák elvégzésére hasznos virtuális csapatot toborozni. Tipikus alkalmazási területnek számít a kutatás-fejlesztés, különösen a szoftver- vagy például az e-learning tananyagfejlesztés, de eredményesen alkalmazható a tanácsadói és marketingterületen, az értékesítés ösztönzésében, az elemző munkakörökben, vállalati átszervezéseknél, stratégiaváltásnál és új termék bevezetésének előkészítésekor, olvasható a Népszabadságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!