A bevásárlóközpontok megjelenésével kezdődött átalakulás a kereskedelmi szerkezetben még ma sem zárult le. Az utóbbi időben csak a Blaha Lujza tér környékén 40 kisebb-nagyobb üzlet zár be, több belvárosi áruház pedig évek óta gazdára vár.
A Skála Coop több mint egy éve keres vevőt a Corvin Áruházra. A 18 ezer négyzetméteres épületet 3,4 milliárd forintért kínálják, de műszaki szerkezetének elavultsága miatt felújítása is több mint kétmilliárd forintot igényel. A szintén a Skála tulajdonában lévő Otthon Áruháznak a közelmúltban sikerült vevőt találni.
A műemléki védettséget élvező Divatcsarnok sorsa ez év tavaszán dőlhet el: az induló áron hárommilliárd forintért kínált épület egy részében az új tulajdonosnak garantálnia kell a kulturális funkció kialakítását.
Az évekig árusított Úttörő Áruház tavaly cserélt gazdát, egymilliárd forint körüli összegért. Az új tulajdonos az előzetes tervek szerint mélygarázst, üzlethelyiségeket és irodákat kíván kialakítani a 2,5 ezer négyzetméteres telekegyüttes helyén, számol be a Világgazdaság.
Nincs vevő a klasszikus belvárosi áruházakra
A vásárlói szokások átalakulása megpecsételte a hagyományos áruházak sorsát: legtöbbjük évek óta hiába vár gazdára. A vásárlók szívesebben mennek a plázákba, mivel ott többek között megfelelő parkolási lehetőségek várják őket, írja a Világgazdaság.