A legtöbb menedzsernő úgy gondolja, ahhoz, hogy elfogadják, elismerjék, felül kell múlnia a férfiakat. Ezért aztán még többet vár el önmagától, és gyakran a szükségesnél is többet teljesít. Ez azonban megint egy újabb potenciális csapda. A munkamániássá válók ugyanis csak egy viszonylag rövid ideig tudják a minőségi és a mennyiségi mutatókat emelni.
Később a túlzott teljesítményre való törekvés visszaüthet, és a munkaalkoholisták teljesítménye a gyengébbekéhez fog közelíteni. Egy brit kutatás szerint egyébként női menedzserek jóval veszélyeztetettebbek férfi kollégáiknál, mert nekik mindenért jobban meg kell küzdeniük, mint a férfi vezetőknek, ami fokozott stresszhez és így a feszültségoldás iránti fokozott szükséglethez vezet.
A fokozott teljesítménykényszer az ember látókörét is szűkítheti. Sok nő elismeri, hogy miután annyi időt és energiát fordít a konkrét eredmények felmutatására, nem gondolkodik eleget stratégiáról és vízióról, márpedig sokak szerint egy csúcsvezetőnél még mindig ez a legfontosabb.
Nem meglepő, hogy sok nő ezen nehézségeket tapasztalva hátat fordít a nagyvállalati karriernek, és kisebb cégeknél vagy saját vállalkozásukban kamatoztatják tehetségüket. A felmérések szerint a világ fejlett régióiban az elmúlt 10-15 évben mind több nő indít magánvállalkozást. Ezek a kis cégek meglepően jól működnek, sok közülük virágzó középvállalattá nőtte ki magát. A nők ugyanis itt a maguk módján, a maguk stílusában vezethetnek, nem kényszerülnek a férfiak által felállított játékszabályok szerint játszani.
Menedzsment Fórum
Nők a cégek élén
Hiába lát napvilágot számos kutatás, amely a nők vezetésre való alkalmasságát bizonyítja, ezek alapján még egyikük sem lett vezérigazgató. A patriarchális struktúra szószólói ebben is saját igazságukat látják igazolódni.