Előfordul olyan is, amikor mi nem szeretnénk beszélgetni. Ilyenkor ajánlatos félrenézni vagy a föld felé. A lényeg, hogy ne nézzünk a másikra. Ha azt akarjuk, hogy elhallgasson, még "hümmögnünk" sem szabad, csak csöndben maradni. Semmi jelét ne mutassuk annak, hogy figyelünk az illetőre, így előbb-utóbb biztosan abbahagyja.
Az új munkatárs kérjen segítséget
Az új munkahelyen az első napokban általában az új munkatársat próbálják feltérképezni a kollégák. Van viszont olyan, aki nehezebben kezdi el a kommunikálást ebben az ismerkedési időszakban. Görög Ibolya erre is tudja a megoldást:
"A beszélgetést kezdjük a bemutatkozással, majd meséljük el, hol dolgoztunk eddig. Kérdezzünk a benti szokásokról, arról hol a tej, hol lehet dohányozni, ki veszi a kávét. Kérjünk segítséget! Csodákra képes a "segítsen már nekem..." kezdetű párbeszéd. Szimpátiát kelt, és hízelgő a régebb óta ott dolgozó kollégának."
Elfoglalt újoncok: felnézni, mosolyogni
Vannak olyan dolgozók, akiknek már az első napokban is sok a teendőjük. Az íróasztal mögött görnyednek szüntelenül. Ők, ha benyitnak hozzájuk, nézzenek fel, és mosolyogjanak a bejövő kollégára. Egy ebédmeghívás esetén pedig kedvesen közöljék, hogy szívesen mennének, de sajnos most nem tudnak elszabadulni.
Forrás: Jobpilot
Nyerő csevej az állásinterjú előtt
A "small talk" néhány alap-szabályát követve már a hivatalos beszélgetés előtti néhány percben, a váratlan helyzetben elejtett mondatokkal is sikereket érhet el az állásra pályázó.