2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A hazai nagyvállalatok növekedési kilátásait mutató K&H nagyvállalati növekedési index óvatos optimizmust tükröz, jelenleg 8 ponton áll. A várakozások a vállalat méretével párhuzamosan egyre nagyobbak, míg a szektorok közül a kereskedelem látja legpozitívabban a következő egy évet.

A hazai, 2 milliárd feletti éves árbevételű nagyvállalatok aktuális gazdasági helyzetéről és növekedési kilátásairól képet adó K&H nagyvállalati növekedési index gyakorlatilag alig változott év eleje óta, jelenleg 8 ponton áll. Az eredmény a nagyvállalati döntéshozók stabil, óvatos optimizmusát tükrözi, maguk mögött hagyva a tavaly év végi mélypontot. "A több mint 500 nagyvállalati vezető körében végzett felmérésünk alapján a cégek várakozásai stabilnak tekinthetők a következő egy évre. A vállalatok elsősorban saját helyzetükre vonatkozóan pozitívak, mivel a vállalati részindex 12 ponton áll, miközben a gazdasági környezettel kapcsolatos várakozások ennél jóval visszafogottabbak: a makrogazdasági részindex -2 ponton áll” – mondta el Peter Roebben, a K&H üzleti ügyfelek divízió vezetője.

A várakozások a cég méretével párhuzamosan egyaránt javulnak. A vállalat saját helyzetét és kilátásait a 10 milliárd feletti éves árbevételű cégek vezetői vélik a legjobbnak (15 pont), míg a 2-10 milliárd forint közötti éves árbevételű vállalatok az átlaggal közel azonos állásponton vannak. A méret mellett a tevékenységi kör is nagymértékben meghatározza a vállalati kilátásokat: jelenleg a kereskedelmi cégek a legoptimistábbak, várakozásaik 12-ről 15 pontra emelkedtek az év elejéhez képest, miközben az ipari és a szolgáltató szektor szerényebbnek látja helyzetét (12 és 8 pont).

A gazdasági kilátásokat illetően rövid és középtávon egyaránt csökkent a növekedést feltételezők aránya. Míg azonban rövid távon a jelenlegi gazdasági környezet stagnálását feltételezők aránya nagyobb (56%), addig középtávon a javulásban bízók tábora a legnagyobb (44%). Az egyes szektorok között nem mutatkozik lényeges eltérés a gazdasági környezet megítélésében, azonban az ipari szektor álláspontja a legkedvezőbb.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!