3p

A győri Graboplast kinőtte az európai piacot és újabb lépést tett a világcéggé válás felé - mondta Orbán Viktor csütörtökön Tatabányán a vállalat új, luxus minőségű műpadlókat előállító gyárának avatásán.

A miniszterelnök szólt arról, hogy a vállalat fejlesztési programját a kormány magyar költségvetési forrásokból hárommilliárd forinttal támogatta. A társaság a beruházásokkal 120 új munkahely létrehozását vállalta. "Az iparpolitika a kormány számára nemzeti ügy, melyet nem lehet pártalapon folytatni" - mondta Orbán Viktor, majd hozzátette, hogy a következő években a magyar és az uniós forrásokkal 1200 milliárd forintos forrás nyílik meg a vállalkozások előtt.

A miniszterelnök kijelentette, ha egy ország biztonságban akarja tudni magát, jelentős nemzeti iparral kell rendelkeznie. A kormány "a nemzeti tőkét támogatja és az ország méreteiből adódóan a sikerhez az exporton keresztül vezet az út" - fogalmazott.

Ez lehet a világ legmagasabb épülete

Veres Tibor, Wallis Zrt. elnöke köszöntőjében elmondta, az elmúlt 16 évben a társaság volt a Graboplast fő tulajdonosa. Ez idő alatt a 21 milliárd forintot ruháztak be, évente az árbevétel három és fél százalékát fordítják kutatás-fejlesztésére.

Jancsó Péter, a Graboplast Zrt. elnök-vezérigazgatója ismertette, hogy a társaság 2015-ben 18 milliárd forint árbevételt ért el. Az általuk gyártott sportpadlókkal 1700 tornacsarnokot burkoltak be világszerte. A cég 2015-ben gyártott járműipari padlóival együttesen 21 ezer autóbuszt lehetett volna felszerelni. A vállalat termékei megtalálhatók a sanghaji és a riói metrókocsikban, a Stadler motorvonatokban és a Combino villamosokban - mondta Jancsó Péter.

A most átadott Grabo Design Padlógyárban új technológiával előállított, különleges padlóburkolók készülnek, melyek piaca világszerte 10 százalék feletti növekedést mutat. A luxus minőségű padlóknál (Luxury Vinyl Tile-LVT) a műanyag alapú felületek valósághű megjelenésűek lehetnek. Az LVT padlókat elsősorban kereskedelmi létesítményekben, a vendéglátóiparban, irodákban, középületekben, illetve egyes országokban már lakossági építkezéseknél is alkalmazzák.

A tatabányai beruházásnak köszönhetően a Graboplast az irányfüggetlen homogén padlók előállítására is alkalmassá válik. Az ilyen padlók teljes vastagságukban azonos anyagúak. A homogén padlókat elsősorban egészségügyi és a középületek burkolására alkalmazzák. A fejlesztéssorozat részeként az új tatabányai gyár mellett a Graboplast a kecskeméti parkettagyárban 2015 novemberében egymilliárd forint értékű beruházási programot indított.

A Graboplast fennállásának 110 éve alatt Közép-Európa vezető speciális padlógyártó vállalatává fejlődött. A magyar tulajdonban lévő, győri székhelyű társaság 2015-ben 18 milliárd forint árbevételt ért el, az összeg több mint 90 százaléka exportpiacokról származott. A cég a lakossági padlók előállítása mellett saját fejlesztésű speciális padlóburkolatokat gyárt Győrben és Tatabányán, illetve parkettát készít Kecskeméten, összesen több mint 600 ember foglalkoztat.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!