A lap pénteki számában megjelent interjúban a miniszterelnök úgy fogalmazott: Magyarországnak az az érdeke, hogy onnan tudjon gázt beszerezni, ahonnan akar.
Kifejtette: eddig csak orosz gázt tudott az ország beszerezni, még akkor is, ha Ausztria felől érkezett a vezetéken, csütörtök délutántól már más a helyzet, mert a szlovák csőhálózathoz is csatlakozott Magyarország, így a cseh hálózat révén észak-európai gázhoz is hozzájuthat. A függetlenség növelése céljából vették meg a gáztározókat is - tette hozzá.
Orbán Viktor az interjúban beszélt arról is, hogy Paksnak nemcsak a munkahelyteremtésben lesz szerepe, hanem az olcsó áram termelésében is.
Az egymillió munkahelyről
A miniszterelnök szerint ha Európában nem lenne válság, már előrébb tartana az ország a munkahelyteremtésben, a lehetőségeket jelentősen befolyásolja a kontinens gazdasági állapota.
A keleti nyitás fontos ugyan, de nem pótolhatja a nyugati kapcsolatokat - mondta a miniszterelnök. Hangsúlyozva: elszánt az egymillió munkahely tíz év alatti megteremtésének ügyében, de kulcskérdés, hogy a nagy európai gazdaságok hogyan teljesítenek.
"Csehország példája biztató számunkra, hasonló nagyságú népességéből ötmillión dolgoznak, ezt akarjuk elérni" - tette hozzá.
A leszakadó régiók fejlődési esélyeivel kapcsolatban Orbán Viktor hangsúlyozta: a fejlesztési központok kialakítása lehet a kulcs, a sok munkahelyet teremtő, magas szolgáltatási színvonalat képviselő nagyvárosi központok kisugárzása lehet a felzárkózás motorja.
MTI