[ajanlo=474][igazitas=left/]A munkábahelyezési csoport létrehozásáról a város polgármestere, Bencsik János számolt be a szerdai sajtótájékoztatón. "Felmértük Tatabánya jövőbeni foglalkoztatási lehetőségeit. A cégek tervei szerint 2005-ben 432, 2006-ban 530 új munkahely létesül a városban. Ezek betöltéséhez az érintetteknek a munkaügyi központ átképzést szervez, a város pedig minden szükséges támogatást megad, hogy új munkahelyet találjanak" - mondta a polgármester az Artesyn vezetőivel történt megbeszélés után, amikor a cég képviselői hivatalosan is bejelentették az üzem bezárását.
Az elmúlt négy hónapban 100-nál több embert vettek fel és több, mint 300 millió dollárt ruháztak be, fogalmazott Hoffmann Károly, az Artesyn ügyvezető igazgatója. A gyár bezárására nem készültek, azt tőzsdei nyomásra az amerikai igazgatótanács határozta el, írja az MTI.
Az Artesyn piacai nem bővültek az elvárt mértékben, s a vevői igények az utóbbi időben jelentősen diverzifikálódtak. Ezért döntött a cég úgy, hogy globális partnert keres, amely a világ minden táján gyártani tudja termékeit. A választás a kanadai Celestica cégre esett, melynek Magyarországhoz legközelebb Nagyváradon, Romániában található üzeme.
Az 1967-ben Tatabányára települt BHG gyára több átalakulást követően került az Artesyn tulajdonába. Az induktív elemeket, egyen- és váltóáramú tápegységeket exportra gyártó 10 000 négyzetméteres tatabányai üzemet 2001-ben alapította a vállalat. A beruházás akkor 7 millió dollárba került a Tatabányai Ipari Parkban, ahol a korábbi tekercsgyártást a nagyobb hozzáadott értéket képviselő tápegységgyártás váltotta fel.
A leépítések novemberben és decemberben lesznek, a cég minden munkavállalónak a kollektív szerződésben meghatározottnál nagyobb összegű végkielégítést biztosít.
Menedzsment Fórum
Összefog Tatabánya a kirúgott emberekért
A tatabányai Artesyn bezárásával állás nélkül maradó 370 ember munkához juttatására alakított külön csoportot a helyi önkormányzat, a munkaügyi központ és az üzem szakszervezeti bizottsága.