Az állami befektetésösztönzés összevonása illeszkedik a minisztériumi profiltisztítás folyamatába, ugyanakkor igazodik a befektetők folyamatosan hangoztatott igényeihez is. A döntéssel egyetértenek a befektetők is, mivel így megvalósulni látszik az információs és projektmenedzselési, úgynevezett egyablakos befektetőkezelés. Az ITDH szerepét és súlyát is növeli az, hogy a 10 millió euró értéket meghaladó befektetési projekteket is mostantól náluk kezelik.
A gyakorlatban ez annyit jelent, hogy a befektetőket végig segíti az ITDH szakértői csapata, az első érdeklődő megkeresésétől a konkrét projektről megszülető döntésen át a szalagátvágásig, sőt, azon túl is, a teljes támogatási szerződés kifutásáig - fejtette ki a Világgazdaságnak Rétfalvi György, az ITDH vezérigazgatója. Ez óriási könnyebbség a befektetőknek, s javítja a magyar befektetési vonzerőt, a versenyképességet, hiszen - rossz esetben - a befektetőnek akár huszonkét különböző hatósághoz, minisztériumhoz, közreműködő bankhoz is el kell mennie ahhoz, hogy beruházásához megszerezzen minden szükséges engedélyt - tette hozzá.
A tervek szerint ezt az egyablakos rendszert folyamatosan kiterjesztik a kisebb értéket képviselő beruházásokra is - mondta Rétfalvi. A változások egyébként folytatódnak az ITDH-nál: júliustól a jelenlegi kht.-t átalakítják nonprofit, zártkörűen működő részvénytársasággá. Ennek eredményeként az MFB kisebbségi tulajdonrészt szerez az ITDH-ban, amelynek igazgatótanácsában a tulajdonosok képviselőin kívül - a tervek szerint - helyet kapnak majd szakmai szövetségek és vegyes kamarák vezetői is. Az MFB tulajdonosi szerepvállalása révén az ITDH olyan, szintén a külpiaci térnyerést elősegítő társaságokkal kerül egy csoportba, mint az Eximbank, a Mehib és a Corvinus - írja a Világgazdaság.