Miután korábban nem járt sikerrel az OFM vagyontárgyainak értékesítésére kiírt pályázat, a céget újból meghirdette eladásra a bíróság által kijelölt felszámoló szervezet, a Contact Nord Kft., ám a mostani pályázati felhívás értelmében a cég egyben, de akár részegységekre bontva is eladóvá vált - közölte Gulyik Zsolt felszámolóbiztos.
Az OFM értékesítésre az elmúlt évben kiírt tender áfa nélkül 456 millió forint vételárat tartalmazott, most az irányár nettó 325 millió forint volt. A tíz tételre bontott értékesítési pályázat legértékesebb darabja az úgynevezett bugatér, a közép- és finomsor, az abroncssor és az irodaépület, ezek "kikiáltási" értéke 36-90 millió forintot tett ki.
A legutóbbi értékesítési pályázatra három ajánlat érkezett, kettő a cég egészére, egy pedig a külön is megvásárolható fémfeldolgozó üzemre. Ez utóbbit a felszámoló nemcsak érvényesnek, hanem eredményesnek is ítélte.
A hengerműre beadott pályázatokban megjelölt alacsony vételár miatt a legfőbb hitelezők úgy döntöttek, hogy ismét meg kell hirdetni eladásra a finomhengerművet. Korábban a két beérkezett és elbírált ajánlatok közül a legmagasabb 205 millió forintot tartalmazott. Akkor egy szlovák és egy magyar érdekeltségű kohászati társaság "kacérkodott" az OFM megvételével.
A most beérkezett öt ajánlatról még nem tudni, hogy azok a cég egészére, avagy bizonyos egységeire vonatkoznak-e - mondta a felszámolóbiztos, hozzátéve: közjegyző előtt még ezen a héten felbontják a borítékokat, és ezt követően értékelik ki az ajánlatokat.
Az OFM hitelezőinek befagyott igénye mintegy 1,7 milliárd forint, a speciális, ötvözetlen és gyengén ötvözött rúd-idom acélokat hengerlő kohászati társaság 2005-ben még hárommilliárd forintos árbevételt könyvelt el.