A kormány elképzelései szerint például értékesíthető lesz a Szerencsejáték Zrt., bár erről konkrét elképzelés még nincs napirenden. Az Állami Autópálya Kezelő Zrt.-ben megszűnik a 25 százalék plusz egy szavazat tartós állami tulajdoni kötelezettség (ez a cég ma még teljesen állami, de tervezik a tőzsdei bevezetését), és a Hochtief-csoport birtokába került Budapest Airport Zrt. esetében is privatizálhatóvá válik a megmaradt 25 százalékos részvénypakett.
A Magyar Villamos Művek Zrt.-ben a 99 százalékos tartós állami tulajdon 75 százalék plusz egy szavazatra csökken, azaz a cég csaknem negyede eladhatóvá válik. Ugyancsak értékesíthető lesz a törvény elfogadása esetén a Magyar Posta Zrt. közel 25 százaléka. Megszűnik a tartós állami tulajdoni kötelezettség a Sportlétesítmények Vállalat Zrt. 75 százalékára is.
Privatizálható lenne az ITDH Kht. és a Hitelgarancia Zrt. 50 százalék mínusz egyszavazatnyi, valamint a Mehib és az Eximbank 75 százalék mínusz egyszavazatnyi része is.
A vagyontörvény tervezete alapján eladható lesz a Nemzeti Tankönyvkiadó még tartós állami tulajdonban lévő 25 százalék plusz egy szavazat tulajdoni hányada, hasonlóan a Herendi Porcelánmanufaktúra 25 százalék plusz egy szavazat részesedéséhez.
A Tokaj Kereskedőház is értékesíthetővé válik a jelenlegi 99 százalékos tartós állami tulajdon megszűnésével, számol be a Népszabadság.