Bizonytalan megtérülés
Az RFID széleskörű használatával a cégek egyes számítások szerint akár dollármilliós költség-megtakarítást is elérhetnek, hiszen az ellátási lánc automatikus követése kevesebb munkával jár, és a lopások is könnyebben tetten érhetők. A Boeing az RFID használatától a fogadási költségek csökkenését, az alkatrészek hatékonyabb nyomon követését, és a hibás alkatrészek felhasználásának kiküszöbölését várja.
A megtérülés azonban a nagy cégek beszállítói számára még nem olyan egyértelmű. Az azonosítók ugyanis egyelőre meglehetősen drágák, a kisebb termékek esetén túl sok többletköltséget okoznak. A repülőgép-gyártó iparág szereplői számára ennek ellenére hasznos lehet, hiszen alacsonyabban tarthatja a raktározási költségeket, és részletesebb képet adhat a javítási folyamatokról.
[ajanlo=73][igazitas=left/]
Magyarország kivár
Európában elsőként szintén egy kiskereskedelmi lánc, a Metro tette kötelezővé beszállítói számára a rádiófrekvenciás címkék használatát, egyelőre tesztjelleggel. Élesben jövő év elejétől fogják tömegesen használni, ezért a megtérülésről még itt sincsenek konkrét adatok, a becslések is csak a Metrora, és nem a beszállítókra vonatkoznak. Magyarországon még ez a fázis is távolinak tűnik, szakértők szerint egy-két éven belül még tesztüzemekre sem lehet számítana. A bevezetést azonban várhatóan hazánkban is a piacra nagy befolyással bíró multinacionális vállalatok fogják kezdeményezni.
(Menedzsment Fórum)
Rádiófrekvenciás azonosítást vezet be 2005-től a Boeing
A jövő év elejétől a Boeing beszállítói is elkezdik használni a rádiófrekvenciás azonosítók használatát. Az új technológiába való beruházás megtérülése azonban egyelőre kétséges.