3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Magyar Nemzeti Bankhoz (MNB) eddig nem érkezett engedélykérelem a Raiffeisen magyarországi leánybankjának esetleges megvásárlásához kapcsolódóan.

Binder István, az MNB felügyeleti szóvivője az MTI érdeklődésére kedden közölte: a Magyar Nemzeti Banknak nincs tudomása az érintett kereskedelmi bankok kapcsán befolyásoló részesedésszerzésre (minősített befolyás megszerzésére) vagy állomány-átruházásra vonatkozó engedélykérelemről. Mindkét típusú lépéshez, értékesítési formához az MNB engedélyére volna szükség - tette hozzá.

Ami eddig történt...

Az osztrák tulajdonú Raiffeisen Bank International AG szóvivője kedden az MTI-nek megerősítette, hogy a bank kapott ajánlatot a magyar érdekeltségére vonatkozóan, a beérkezett ajánlatot a pénzintézet tanulmányozza. Ingrid Krenn-Ditz az ajánlatra vonatkozó értesülésekre, az ajánlattevőre, illetve az anyabank döntésének várható idejére nem reagált. "A bank kapott ajánlatot az ukrán érdekeltségére, és a magyar érdekeltségére is, ezeket tanulmányozzuk, többet azonban nem mondhatok" - fogalmazott.

A Magyar Hírlap hétvégi számában azt írta: az osztrák Raiffeisen magyar leánypénzintézetére már ajánlatot tett a magyar tulajdonban lévő Széchenyi Kereskedelmi Bank, és az osztrák Raiffeisen Bank International AG már vizsgálja az értékesítés lehetőségét.

A Széchenyi Kereskedelmi Bankban a magyar állam 49 százalékkal, a Töröcskei Istvánhoz köthető T&T Ingatlanforgalmazó és Vagyonkezelő Zrt. 51 százalékkal rendelkezik. Töröcskei István - aki az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója is - a Magyar Nemzet hétfői számában úgy nyilatkozott: miután folyamatban lévő ügyletekről a megállapodás aláírásáig nem szokás nyilatkozni, sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánja az ajánlattételről szóló értesülést. A magyar állam tavaly szerzett részesedést a Széchenyi Kereskedelmi Bankban.

A Széchenyi Kereskedelmi Bank jegyzett tőkéje 6,122 milliárd forint, 2012 végén a bank mérleg szerinti vesztesége 1,211 milliárd forint volt.

A Raiffeisen Bank Zrt. - a Raiffeisen Bank International AG magyarországi leánypénzintézete - a tavalyi első félévet 25,597 milliárd forint veszteséggel zárta, az előző év hasonló időszakában a veszteség 25,183 milliárd forint volt. 2013. június végén a bank mérlegfőösszege 1866,93 milliárd forintot tett ki, fél év alatt több mint 230 milliárd forinttal csökkent a 2012. december végi 2101,035 milliárd forintról.

A Napi.hu keddi értesülése szerint a részben állami tulajdonban levő pénzintézet 1 eurót (jelenlegi árfolyamon mintegy 300 forintot) ad a nála nagyságrendekkel nagyobb bankért, viszont a magyar kormány átveszi az összes kinnlevőséget, tartozást, bedőlt hitelt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!