2p

Munkáltatószövetségeken keresztül román befektetők birtokába kerülhet a Casa de Economii si Consemnatiuni (CEC) román állami pénzügyi intézet, amely legkevesebb még egy évig állami tulajdonban marad.

Mindezt Varujan Vosganian román gazdasági és pénzügyi miniszter jelentette be Bukarestben, akit a hétfői román lapok idéztek. Hangsúlyozta: abban az esetben, ha a román kormány ismét a bank privatizációja mellett dönt, akkor a román üzletemberek alkotta munkáltatószövetségek is részesedést szerezhetnek a pénzintézetben. Hozzátette: az általa vezetett minisztériumot a munkaadók már megkeresték erre vonatkozó javaslatukkal.

Tavaly év végén a román kormány leállította a CEC privatizációját, miután az OTP Bank Nyrt. nem adott be javított kötelező érvényű ajánlatot a CEC 69,9 százalékos részvénycsomagjának megvásárlására, a görög National Bank of Greece SA által felkínált 560 millió eurót pedig a bukaresti kabinet túl alacsonynak tartott.

A CEC-nél közben vezetőváltásra is sor került, s ennek nyomán Radu Gheteát, a Román Bankszövetség elnökét kérték fel a pénzintézet irányítására. Az új igazgató feladata annak ellenére sem könnyű, hogy a pénzintézet újra nyereségessé vált. Jelenleg az a legfontosabb célkitűzés, hogy növelje jelenlegi négy százalékos piaci részesedését.

Az Új Magyar Szó című bukaresti napilap emlékeztet: a legfőbb nehézséget az okozza, hogy az 1364 fiókot működtető CEC modern pénzintézetté való átalakítása még nagyon az elején tart, ugyanis a nélkülözhetetlen számítógépes banki rendszer sem működik még tökéletesen a takarékpénztárnál. A bank emellett tőkehiánnyal is küzd.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!