2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Siralmas az építőipar helyzete az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) értékelése szerint. A szövetség csütörtöki, a június 3-i Építők Napja alkalmából tartott sajtótájékoztatóján Tolnay Tibor elnök azt emelte ki: az ágazat 2006 óta csökkenő volumennel dolgozik, érdemi változás a tavalyi állapothoz képest nem történt.

Mint mondta, a legnagyobb probléma a megrendelések területén van, de tovább romlott a morális helyzet is, a lánctartozások rendezésére nem történtek lépések, az egyik legnagyobb adós az állam.

A központi költségvetés jelenlegi helyzetében az ágazat csodákat nem várhat - hívta fel a figyelmet az elnök, hozzátéve, hogy a magánmegrendelői kör is jelentősen visszaszorult. Úgy vélekedett: javítana a helyzeten, ha beindítanák az uniós pályázatok kiírását, és az is, ha a minisztériumok együttműködnének egymással és lenne a gazdája a területnek.

Az elnök kiemelte azt is, hogy minimum elvárás lenne, ha a nagy beruházásokra nincs is lehetőség, de legalább a tervezői folyamatokat elindítanák.

A sajtótájékoztatón kiosztott anyag szerint az ÉVOSZ módosította az év eleji prognózisát, e szerint a 2011. évi országos építésszerelési tevékenység várható csökkenése az előző évhez képest nem 0-2 százalék, hanem 7-10 százalék közötti lehet.

A szövetség úgy véli: a megrendelői területek egyikén sem látszik olyan pozitív elmozdulás, amely megfordítaná a tendenciát; a közmegrendelések értéke is csupán ahhoz elegendő, hogy az öt éve tartó ágazati mélyrepülés idei mértéke ne zuhanjon 10 százalék alá.

Az ÉVOSZ prognózisa szerint a 2011. évi országos építőipari termelés értéke 1.700-1.760 milliárd között lesz, amely 2006-hoz - az ágazat utolsó jó évéhez - viszonyítva összehasonlító áron 40 százalékos csökkenést jelent.

A szervezet szerint a legnagyobb problémát jelenti az ágazat rendkívül rossz likviditási és jövedelmezőségi helyzete, a közbeszerzéseknél az irreálisan alacsony áron történő szerződés gyakorlata, a gazdasági perek elhúzódása.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!