[ajanlo=73][igazitas=left/]A munkaalkoholista számára nem létezik munkaidő (amely sokszor 12-16 órás munkahelyen töltött időt jelent), azonban legtöbbször csak ugyanannyi feladatot és ugyanolyan minőségben végez el, mint a nyolcórás munkaidőt betartó kollégája.
Az sem teszi jó munkaerővé a workaholizmusban szenvedőt, hogy előbb-utóbb kiég, jelentkezik nála a stressz. Alapvetően kétfajta ember sorolható a munkamániás kategóriába: az egyiket erős személyes késztetés vezérli, míg a másik esetben az illető úgy érzi, hogy a környezete kényszeríti a munkaalkoholizmusra, mondta el a Világgazdaságnak Szilágyi Géza, a Hewlett-Packard Magyarország Kft. HR-igazgatója.
Takács Ildikó munkapszichológus, a BME ergonómia és pszichológia tanszékének egyetemi docense szerint idehaza is vannak azonban olyan munkahelyek, ahol divat a munkamánia, és sokan megfertőződnek ebben a betegségben. Sokszor pszichológus segítségére lenne szükség a munkamániákusok kezelésében, Magyarországon azonban ez a gyakorlat még nem épült be a vállalatok gyakorlatába, olvasható a Világgazdaság cikkében.
Sok a munkamániás a hazai menedzserek közt
A munkamánia leggyakrabban a menedzserek, az alkotó, kreatív tevékenységet végzők, illetve a multinacionális cégek dolgozóira jellemző, írja a Világgazdaság.