Az alapítvány nyolc éve alakult azzal a céllal, hogy a munkanélküli diplomásokat segítse. Évente 500-600 állás nélküli, felsőfokú végzettségű keresi fel az irodát, akiknek itt ingyenes tanácsadást és tréningeket kínálnak. A tanácsért fordulók 40 százaléka pályakezdő, a másik nagy csoportot az 50 év körüliek alkotják. A nemi megoszlást tekintve kétharmad a nők aránya.
Három terület diplomásai jelennek meg a szervezet Astoriánál található irodájában nagyobb számban: a gazdasági végzettséggel rendelkezők, valamint a mérnökök mellett a pedagógusok, akik a gyerekszám csökkenése miatt nincsenek könnyű helyzetben. Az alapítványnál a tanácsadás egy általános beszélgetéssel indul, munkaerőpiaci és elhelyezkedési kérdésekben szakértő pszichológusok vezetésével. Ezután mindenkinek lehetőséget biztosítanak egy ingyenes hirdetés megírására és feladására a Menedzserek Lapjában.
Aki szeretné, kommunikációs és az elhelyezkedést segítő tréningen is részt vehet. Az álláskeresési idő nagyon eltérő, de egy-két hónapig minden esetben eltart. Előfordul, hogy egy-egy munkaadó a próbaidő végén automatikusan megválik a munkavállalótól, így vannak visszatérő ügyfelek is. Arról is panaszkodnak sokan, hogy a pályázatokra nem kapnak visszajelzést a cégektől.
A másik gyakori probléma a túlképzettség. Léteznek olyanok, elsősorban az ötven körüli álláskeresők, akik szándékosan kihagynak részeket szakmai múltjukból.
"Elszomorító, hogy a hozzánk érkezők sokáig annak ellenére nem találtak állást, hogy átlag feletti nyelvtudással és informatikai ismeretekkel rendelkeznek, ráadásul diplomájuk is van" - mondta el Gayer Gyuláné, az alapítvány elnöke.
Forrás: Jobpilot
Sok diplomás állástalan problémája a túlképzettség
Egyre több diplomást bocsátanak ki az egyetemek, főiskolák, akik mind nehezebben tudnak elhelyezkedni. A felsőoktatási intézmények karrierirodái és a munkaügyi központok tanácsadói szolgálata mellett a diplomás állástalanoknak segít a Nonprofit Vállalkozásokért a Népjóléti Szférában Alapítvány, írja a Jobpilot.