A legnépszerűbb bónusz a biztosítás, jutalomképpen csapatot építeni viszont kevesen szeretnek.
A Sterry Communication több európai országban készült vizsgálata szerint az alkalmazottak 28 százaléka érzi magát megbecsülve, míg 52 százalékuk csak ritkán kap pozitív visszajelzést, fennmaradó részük pedig alulértékeltnek érzi magát. Az üzleti kommunikációval foglalkozó független tanácsadó cég szerint mindez igencsak aláássa a munkaadók és munkavállók közti kapcsolatot, és csökkenti az elégedettség szintjét a szervezeteken belül.
A megbecsülés hiányának következtében a megkérdezettek 22 százaléka hagyná ott szívesen a munkáját. Pozitív jelenség viszont, hogy a vizsgált országokban az alkalmazottak 52 százaléka megfelelőnek tartja teljesítményének értékelését, illetve arányosnak érzi a kapott juttatásokat az elvégzett munkával.
A legtöbb munkavállaló - a megkérdezettek 40 százaléka - az egészségügyi vagy nyugdíjbiztosítást tartja a legfontosabb juttatásnak. Népszerű a beosztottak körében a távmunka lehetőségének biztosítása, és kedvelik az alkalmazottak a céges mobiltelefont. A 3500 munkahelyen elvégzett felmérés szerint egyre többen igénylik a rugalmas munkavégzés lehetőségét. A legkevésbé a közös programokat, vállalati rendezvényeket kedvelik az alkalmazottak, ha eredményes munkájuk ellentételezéséről van szó.
A legtöbben, 65 százalékban azért ragaszkodnak jelenlegi munkahelyükhöz az emberek, mert jól érzik magukat munkatársaik körében, és nincs kedvük új környezethez alkalmazkodni. 39 százaléka azoknak, akik nem változtatnának, munkájukat tartják érdekesnek és szakmailag kihívásnak. 13 százalék jelölte meg azt a választ - vagy azt a válaszlehetőséget is -, hogy jól fizetik jelenlegi helyén, az előnyös plusz juttatások pedig csak 6 százalék számára jelentenek marasztaló tényezőt. Igen keveseket lehet tehát pusztán az anyagiakkal megtartani egy adott állásban, derül ki a Sterry Communication tanulmányából, ha más körülmény nem szól az adott pozíció mellett.
(Menedzsment Fórum)
Sok munkavállalót aggaszt a megbecsülés hiánya
Minden második ember csak néha érzi úgy, hogy felettesei értékelik a teljesítményét, a munkavállalók egyötöde pedig úgy gondolja, semmire sem tartják a munkahelyén, derül ki egy nemzetközi felmérésből.