2p

Az emberi erőforrásba való befektetés egyre inkább szükségszerű. A munkáltatók 85 százaléka azonban még mindig nem költ eleget a munkavállalók fejlesztésére, derül ki a Croner kutatásából.

Az emberi erőforrásba való befektetés egyre inkább szükségszerű. A munkáltatók 85 százaléka azonban még mindig nem költ eleget a munkavállalók fejlesztésére, derül ki a Croner kutatásából.

A cégvezetők 14 százaléka gondolja úgy, hogy éppen elegendő forrást különít el a különböző tréningekre, egy százalék pedig túl soknak tartja ezirányú befektetéseit. A Croner elemzése szerint a szervezetek 52 százaléka csökkentette HR költségvetésének ezen részét.

Richard Smith, a Croner munkajogi szakértője szerint általános hiány van a versenyszférában a kreativitás, a naprakész tudás és az új technológiai ismeretek elsajátítása terén, így a munkatársak fejlesztése alapvető fontosságú. A tréningekre költött keret szűkítése a cég jövőbeni teljesítményének csökkenésében jelenhet meg.

A munkahelyek által biztosított képesség- és karrierfejlesztés amellett, hogy egyik feltétele a sikernek, vonzóvá teszi a vállalatot, és segít motiválni az alkalmazottakat. A munkatársakba való invesztálás révén értékesnek érzik magukat a stáb tagjai.

A szakértők szerint a tréningeket sok helyen feleslegesnek tartják, ehelyett a munkaerő-problémákat új emberek felvételével oldják meg. A meglevő munkatársak képzése azonban jóval költségkímélőbb, mint új, tehetséges szakemberek felkutatása. A HR szakma egyre inkább tisztában van azzal, hogy elkerülhetetlen a képzési költségek növelése, állítja a Croner kutatása.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!