Idén júniusban hétezer villamosmérnöki állást írtak ki az interneten, 2,1 százalékkal többet mint tavaly. Aggodalomra ad okot viszont, hogy az idén csak mintegy 8000 mérnök szerez diplomát, a német ipar viszont a VDE számításai szerint évente legalább 10 ezret igényelne. A kimagasló szakmai lehetőségek ellenére is folyamatosan csökken az elektrotechnikai és informatikai szakokra beiratkozó hallgatók száma - számol be az MTI.
[ajanlo=203][igazitas=left/]Ahogy arról a Menedzsment Fórum már korábban beszámolt, a legnagyobb szakemberhiány a vegyipar, az elektrotechnikai ipar, a közlekedési eszközök gyártása és a gépipar területén jelentkezik.
"Tagvállalataink Németországot az elektrotechnika, az energiatechnológia, az automatizálás és a gyógyászati technológia terén a világ leginnovatívabb telephelyének tartják" - mutatott rá az elnök. A legerőteljesebb jövőbe mutató impulzusok a mikro- és nanotechnológiától várhatóak. Németország, az Egyesült Államok és Japán ezen a téren fej-fej mellett halad a technológiai vezető szerepért vívott versenyben. Az elnök szerint a mikroelektronikában Németországnak lehetősége van európai vezető szerepének megerősítésére.
Számos vállalatnak, közöttük elsősorban középvállalatoknak már egyre nagyobb gondot okoz az üres mérnöki állások betöltése. "A német elektronikai és informatikai válogatott cserejátékosok nélkül vesz részt a nemzetközi rangadón" - mutatott rá Stadler.
MTI/Menedzsment Fórum
Súlyosbodik a mérnökhiány Németországban
A német elektronikai és informatikai vállalati szövetség, a VDE (Verband Elektrotechnik, Elektronik, Informationstechnik) komoly mérnökhiány kialakulására figyelmeztet az elektronikai és informatikai ágazatokban. "A végzősök alacsony száma fékezi az ágazati technológia innovációs dinamikáját" - jelentette ki a szövetség elnöke, Michael Stadler kedden Münchenben.