Kiss Sándor közölte, hogy a kormányzati támogatáspolitika változása, a SZEFO Zrt. piaci pozíciójának válság utáni megerősödése, valamint nano-silver technológiájú sorozatgyártás beindítása teszi lehetővé a 100 munkahely teremtését. A cég a napokban már bejelentette, hogy orosházi telepén is 100 munkavállalót várnak. A vezérigazgató közölte, hogy három év alatt 300-zal kívánják növelni a foglalkoztatotti létszámot. Ebből 200 munkavállalót már most fel tudnak venni.
A bejelentést megerősítette Varga Mihály a Miniszterelnökség államtitkára is, aki a helyszíni bejáráson elmondta: szükség van közmunka-programra, átképzésekre, de a legfontosabb, hogy olyan munkahelyek jöjjenek létre, amelyek a valós piaci igényeken alapulnak. Az országban 800 ezer olyan személy van, aki csökkent munkaképessége miatt nem tud teljes fizikai igénybevételt jelentő munkakörben dolgozni, de az ő számukra is szükség van munkahelyre.
Az 1953-ban alapított, 100 százalékos állami tulajdonú Szefo Zrt. 750 alkalmazottat foglalkoztat, a dolgozók 80 százaléka megváltozott munkaképességű. A cég 2009. évi bevétele az előzetes adatok alapján 1,62 milliárd forint volt, az idei terv 1,37 milliárd forint. A vállalkozás megváltozott munkaképességű dolgozók után kapott költségvetési támogatása tavaly 619 millió forint volt, 2010-ben várhatóan félmilliárd forint körül alakul. A SZEFO Zrt. 2009-ben 83 millió forintos eredményt ért el, s az idén ennek növelését tervezik.
A cég fő tevékenysége a divat- és kötöttáruk gyártása. Fő piaci partnere az olasz Dama S.p.A, de bérmunkában készít áramelosztó-szabályozó berendezéseket is, a Legrand-csoport számára. A cég az ezüst mikrobaölő hatását kihasználó, nano-silver technológiával gyárt antibakteriális kelméket és felsőruházati termékeket is; ezt az eljárást a Szegedi Tudományegyetem munkatársaival közösen dolgozták ki. A SZEFO Zrt. és az egyetem szakemberei folytatják a kutatási munkát. Eddig a nagyobb értékű kelmék gyártásának technológiáját dolgozták ki, a további fejlesztések célja a kisebb értékű, de nagyobb mennyiségű szövet kezelésénél alkalmaztató módszer kifejlesztése.
MTI