3p

Száz új munkahelyre várják minél hamarabb a jelentkezőket a Szegedi Fonalfeldolgozó Zrt. (SZEFO) üzemében; a 100 százalékban állami tulajdonú, főleg fogyatékkal élőket foglalkozató cégnél varrodai szalagmunkásokat, betanított sík- és körkötőket, teregetőket és szabászokat keresnek - jelentette be a cég elnök-vezérigazgatója.

Kiss Sándor közölte, hogy a kormányzati támogatáspolitika változása, a SZEFO Zrt. piaci pozíciójának válság utáni  megerősödése, valamint nano-silver technológiájú sorozatgyártás beindítása teszi lehetővé a 100 munkahely teremtését. A cég a napokban már bejelentette, hogy orosházi telepén is 100 munkavállalót várnak. A vezérigazgató közölte, hogy három év alatt 300-zal kívánják növelni a foglalkoztatotti létszámot. Ebből 200 munkavállalót már most fel tudnak venni.

A bejelentést megerősítette Varga Mihály a Miniszterelnökség államtitkára is, aki a helyszíni bejáráson elmondta: szükség van közmunka-programra, átképzésekre, de a legfontosabb, hogy olyan munkahelyek jöjjenek létre, amelyek a valós piaci igényeken alapulnak. Az országban 800 ezer olyan személy van, aki csökkent munkaképessége miatt nem tud teljes fizikai igénybevételt jelentő munkakörben dolgozni, de az ő számukra is szükség van munkahelyre.

Az 1953-ban alapított, 100 százalékos állami tulajdonú Szefo Zrt. 750 alkalmazottat foglalkoztat, a dolgozók 80 százaléka megváltozott munkaképességű. A cég 2009. évi bevétele az előzetes adatok alapján 1,62 milliárd forint volt, az idei terv 1,37 milliárd forint. A vállalkozás megváltozott munkaképességű dolgozók után kapott költségvetési támogatása tavaly 619 millió forint volt, 2010-ben várhatóan félmilliárd forint körül alakul. A SZEFO Zrt. 2009-ben 83 millió forintos eredményt ért el, s az idén ennek növelését tervezik.

A cég fő tevékenysége a divat- és kötöttáruk gyártása. Fő piaci partnere az olasz Dama S.p.A, de bérmunkában készít áramelosztó-szabályozó berendezéseket is, a Legrand-csoport számára. A cég az ezüst mikrobaölő hatását kihasználó, nano-silver technológiával gyárt antibakteriális kelméket és felsőruházati termékeket is; ezt az eljárást a Szegedi Tudományegyetem munkatársaival közösen dolgozták ki. A SZEFO Zrt. és az egyetem szakemberei folytatják a kutatási munkát. Eddig a nagyobb értékű kelmék gyártásának technológiáját dolgozták ki, a további fejlesztések célja a kisebb értékű, de nagyobb mennyiségű szövet kezelésénél alkalmaztató módszer kifejlesztése.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!