A megállapodást Szanyi Tibor, a GKM politikai államtitkára, Domokos István, Magánvállalkozók Nemzetközi Fuvarozó Ipartestületének (NiT Hungary) elnöke, és de Sorgo Tibor, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének (MKFE) ügyvezető elnöke látta el kézjegyével. Az együttműködési megállapodások a korábbi célok megerősítését illetve kiszélesítését, új feladatok kijelölését jelenti, amelyek magukba foglalják a szociális és munkaerő-piaci konfliktusok megszüntetését, a közlekedésbiztonsági helyzet javítását, a korszerű árufuvarozási technológiák és gyakorlatok minél szélesebb körű elterjesztését.
Szanyi Tibor elmondta: a közúti fuvarozók tevékenységét érintő, Magyarország európai uniós csatlakozásából adódó fuvarpiaci feltételek és versenyhelyzet változásának folyamatos értékelése és a szükséges teendők megvitatása, valamint megtétele céljából a GKM és az érdekképviseletek széles körű szakmai együttműködést alakítanak ki.
A megállapodás szerint a két szakmai szervezet tapasztalatai alapján aktívan közreműködik az áru- és személyszállító szakma versenyhelyzetének javításában, a fontos információkat a GKM-nek továbbítja. A GKM politikai államtitkára közölte: a NiT Hungary és az MKFE részére továbbra is lehetővé teszik a közúti áru- és személyszállítás területén működő vállalkozásokat érintő, szabályozási koncepciók és jogszabály tervezetek megismerését, igénylik véleményüket.
De Sorgo Tibor, az MKFE ügyvezető elnöke kiemelte: a felek a kölcsönösen fontosnak ítélt szakmai szabályozási kérdésekben folyamatosan egyeztetnek, kölcsönösen tájékoztatják egymást, a szakmát érintő magyar és közösségi jogszabályokról kialakított véleményekről. Az MKFE ügyvezető főtitkára kiemelte: az európai és nemzetközi közúti fuvarozók szövetségeiben létesített tagságaikból eredő jogosultság alapján, az érdekképviseletek az ott elfogadott állásfoglalásokat, ajánlásokat, javaslatokat tájékoztatás céljából a GKM részére megküldik.
Az együttműködési megállapodásban megfogalmazott célok és feladatok végrehajtása szolgálja a mintegy 30 ezer közúti fuvarozó kis- és középvállalkozás megerősödését, a szakma helyzetének stabilizálását és fejlődését - hangoztatták az aláíró felek. (MTI)
Széleskörű megállapodást kötött a fuvarozókkal a kormány
A magyarországi székhelyű közúti áru- és személyfuvarozók fenntartható fejlődése, verseny- illetve fuvarpiaci helyzetének javítása érdekében a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM), valamint a két meghatározó közúti fuvarozói érdekképviselet megújította még az EU csatlakozás előtt egy évvel megkötött együttműködési megállapodását.