2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Magyarország jövőre megkezdené a Déli Áramlat gázvezeték építését a saját területén annak ellenére, hogy azt ellenzi az Európai Unió és az Egyesült Államok - mondta Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért felelős államtitkára a Reuters hírügynökségnek szerdán.

Az államtitkár azt mondta, hogy a Déli Áramlat az egyetlen lehetőség Magyarország földgázzal történő biztonságos ellátására.

A Déli Áramlatnak nincs alternatívája, a Nyugat által támogatott Nabucco-vezeték, amely azeri földgázt továbbított volna Európába, nem jön létre - olvasható a Reutersben. Aradszki András rámutatott: "a Nabuccót nem építik meg. Tíz év huzavona után és különösen az ukrán helyzet fényében, lépnünk kell. Erre szükség van." Hozzátette, hogy "mindenki Magyarországra mutogat, de elfelejtik azt, hogy 2013 óta Horvátország nem hajtott végre elég befektetést ahhoz, hogy földgáz juthasson el Horvátországból Magyarországra. Ugyanez vonatkozik Romániára is."

A Reuters szerint Magyarország, amely jórészt Oroszországtól vásárolja a földgázt, 2017-re tervezi befejezni a Déli Áramlat helyi szakaszát. A vezeték építésének célja elkerülni Ukrajnát, amivel kiküszöbölhető egy bizonytalansági tényező az Európába irányuló orosz gázszállítás terén.

Aradszki András emlékeztetett arra, hogy "az Északi Áramlatot azért építették meg, hogy kiküszöböljék a Fehéroroszországon át történő gázszállítás kockázatát. Most ugyanez a helyzet. Hasonló mennyiségű orosz gázt fogunk vásárolni, csak más úton jut el Magyarországra."

Aradszki András az interjúban rámutatott arra, hogy nem volt semmilyen nyomás Magyarországra a Gazprom orosz gázipari cég részéről, amikor leállította a gáz továbbítását Ukrajna felé. Az illetékes kijelentette: "decembertől Magyarország technikailag kész újraindítani a gázszállítást Ukrajna felé, ha ezt Kijev kéri." Az államtitkár hozzátette még: a Magyarországot és Szlovákiát összekötő önálló gázvezeték januárban már teljes kapacitásra kapcsol, északra és délre egyaránt képes továbbítani az energiahordozót.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!