Különösen jól teljesített a társaság Magyarország határain kívül: a cég exportbevétele 43,5 százalékkal, 207,7 milliárdra bővült, míg a belföldi értékesítés 35,3 milliárd volt, ami negyedével több, mint egy esztendővel korábban. Illéssy János, a BorsodChem gazdasági igazgatója elmondta: várakozásaik szerint a BC árbevétele jövőre is emelkedik, de a bővülés valószínűleg elmarad az ideitől. A cég forgalma 2007-ben 8-10 százalékkal lehet magasabb, mint tavaly.
A társaság májusban nyilvánosságra hozott új, 2007-2012-es időszakra vonatkozó stratégiája szerint a vállalat az izocinátok területen 2012-re a kontinens második legnagyobb szereplőjévé kíván előlépni. A következő öt évben összesen mintegy félmilliárd eurót szánnak új termelőegységek építésére. A beruházási program keretében a jelenlegi nyolcvanezer tonnás éves TDI-kapacitást 2009-ig 250 ezerre növelnék, az MDI-termelést a mostani évi 200 ezer tonnáról 2011-re szeretnék megduplázni.
Jó ideig szinte biztosan ez volt a BorsodChem utolsó tőzsdei gyorsjelentése, mivel a vállalatot az új tulajdonos, a First Chemical Holding Vagyonkezelő Kft. (FCHV) hamarosan kivezeti a tőzsdéről. A Permira Alapok magántőke-befektető ellenőrzése alatt álló Kikkolux csoport és partnere, a Vienna Capital Partners csoport tulajdonában lévő FCHV novemberben tett papíronként háromezer forintos nyilvános vételi ajánlatot a vegyipari cég törzsrészvényeire.
Illéssy János jelezte: az FCHV részesedése meghaladja a kilencven százalékot, így a kiszorítási folyamat már február végén elindulhat, s várhatóan az április végi közgyűlésen döntenek majd a vállalat tőzsdéről való kivezetéséről, olvashatjuk a Világgazdaságban.
Szép eredményekkel vonul ki a tőzsdéről a BorsodChem
Elsősorban a kapacitások bővülésének és az alapjában kedvező piaci tendenciáknak köszönhetően több mint negyven százalékkal, 243 milliárd forintra növelte árbevételét 2006-ban a BorsodChem (BC). Mindeközben a kazincbarcikai vegyipari csoport új tulajdonosa úgy döntött, kivezetik a céget a tőzsdéről. Erről véglegesen az április végi közgyűlésen határoznak majd, írja a Világgazdaság.