Az állatvédők különösen amiatt háborodtak fel az eseten, mivel a 38 éves Crawford korábban aktívan részt vett a PETA memozdulásain.
A szervezet most tiltakozó akciót szervez a modell férjének, Rande Gerber Los Angeles-i bárja elé, amely során a bundás állatok szenvedéssel teli tenyésztését és halálát bemutató fotókkal, videókkal sokkolják majd a járókelőket, számolt be az APA hírügynökség.
Mint arról a Menedzsment Fórum beszámolt, korábban egy másik csúcsmodell, Pamela Anderson is az állatvédők pártjára állt, igaz, egy más jellegű ügyben. Az állatjogi aktivista Pamela a KFC étteremlánc ellen hirdetett bojkottot, mivel véleménye szerint a cég alkalmazottai a tenyésztés során kegyetlenül bánnak a csirkékkel. "Ha az emberek tudnák, hogy a KFC hogyan bánik a szárnyasokkal, nem ennének többet náluk" - idézte a CNN Pamelát.
Elemzők szerint a hírességeket sokszor nem kizárólag az olthatatlan állatszeretet vezérli az állatvédő akciókra, hiszen az népszerűségükre is pozitív hatásal lehet, s így közvetetten növelheti "piaci értéküket".
Nagy-Britanniában ennél konmolyabb méreteket öltött a gyógyszergyártók és az állatvédők vitája: előbbiek azt szeretnék, ha az állatvédők akciói ellen törvényt hoznának a szigetországban. A gyógyszerlobbi szerint azért is lenne kívánatos a laborokba behatoló vagy a munkát más módon akadályozó állatvédőket sújtó törvény, mivel az Association of the British Pharmaceutical Industry (ABPI) adatai szerint évi 30-70 millió fontba kerülnek a cégeknek a biztonsági intézkedések.
2003 második felében legkevesebb 30 alkalommal hajtottak végre különböző akciókat a kísérleti állatok jogaiért küzdő mozgalmárok Nagy-Britanniában, 2004 első hat hónapban pedig 46-szor támadták meg a cégek járműveit.
(Menedzsment Fórum)
Szőrmereklámja miatt támadják az amerikai szupermodellt
A PETA nevű állatvédő szervezet heves kritikával illette Cindy Crawford amerikai fotómodellt, mivel az aláírt egy szőrmereklámra szóló szerződést.