3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bejelentette lemondását Eric Schmidt, a Google vezérigazgatója. A twitteren közzétett bejegyzés szerint nincs szükség mindennapos felnőtt felügyeletre, majd a társaság hivatalos blogján a twitternél engedélyezett 140 karakternél bővebben is kifejtette a döntés hátterét, melynek értelmében a társaság egyik alapítója Larry Page veszi át a vállalat vezetését.

Schmidt írása szerint a társaság vezetése kapcsán gyakorlatilag Page-dzsel és a másik alapító Sergey Brinnel közösen hozták meg a legfontosabb döntéseket. Schmidt szerint bár a közös döntéseknek vannak előnyei, és a vállalatot érintő kérdéseket továbbra is meg kívánják vitatni, elérkezett a szerepek tisztázásának pillanata, melynek értelmében Larry Page veszi át a vezérigazgatói pozíciót, és ő felügyeli a jövőben a termékfejlesztést és a technológiai stratégiát, míg Sergey társalapítói pozícióban az új termékek fejlesztésével kíván foglalkozni, míg Schmidt a vállalat külső partnereivel tartja a kapcsolatot.

A döntés hátterében, mely a bejegyzés tanúsága szerint az ünnepek alatt született, azonban az is meghúzódhat, hogy jóllehet a vállalat pénzügyi eredményei továbbra is figyelemreméltóak, a korábban sikert sikerre halmozó Google több kudarcot is kénytelen volt elkönyvelni az utóbbi időben. Az okostelefonokra készített Android operációs rendszer automatikus frissítéséről nem sikerült megállapodnia a készülékek forgalmazóival és gyártóival, a közösségi hálózatok és az ezen belüli keresés területén a társaság nem tudta felvenni a versenyt a Facebookkal, a Buzz projekt csúnyán megbukott, a Google Wave-ről pedig nem derült ki, hogy pontosan milyen célt szolgál.

Visszaveszik a kormányrudat: Larry Page (jobbra) és Sergey Brin (balra)

A Google elvesztette vezető szerepét az innováció terén, felhasználói bázisából nem tudott profitálni a közösségi versenyben, és bár az Android jól szerepel a mobil operációs rendszerek piacán, a vállalat itt is csupán követő szerepben lépett a piacra. A keresőoptimalizálás felfutásával félő, hogy egyre több spam kerülhet a Google találatai közé és a vállalat elvesztette a csatát a kínai piacért is, az ázsiai országban a keresések terén a Baidu a piacvezető vállalat. A keresőóriás bajai közé tartozik, hogy Európában antitröszt eljárás is folyik ellene.

Egyre nyilvánvalóbb, hogy a vállalat növekedése során egyre nehezebbé válik a belső folyamatok összehangolása, és egyre kevésbé működik az az attitűd, mely szerint akár félkész termékekkel is színre lehet lépni, és amennyiben a változások nem működnek, még mindig vissza lehet állítani az eredeti állapotot. A Buzz példája mutatja, hogy egy Google méretű vállalat már nem viselkedhet startupként. Kérdés, hogy az egyik alapító vezérigazgatói kinevezése visszahozza-e azt az innovációt, mely a társaságot legnagyobb sikerei esetén jellemezte.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!