2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kockázati tőkebefektetések sajátossága, hogy a jelentős üzleti kockázatért cserébe a befektető a haszonból is nagyobb mértékben részesül. Az ügyletek egyre nagyobb hányada már menedzsment-kivásárlási programmal kezdődik, derül ki a Napi Gazdaság cikkéből.

A kockázati tőkebefektetések sajátossága, hogy a jelentős üzleti kockázatért cserébe a befektető a haszonból is nagyobb mértékben részesül. Az ügyletek egyre nagyobb hányada már menedzsmentkivásárlási programmal kezdődik, derül ki a Napi Gazdaság cikkéből.

Az Euroventures Capital Kft. négy működő alapja hat cégben tart fenn részesedéseket, és tizenkét vállalkozásból szállt már ki. Ezek közül négy olyan akadt, amley a legjobb közép-kelet-európai kockázati tőkebefektetések sorába került.

[ajanlo=87][igazitas=left/]A már exittel, azaz értékesítéssel lezárt ügyletek közül az egyik az idén befejeződött Enigma-befektetés. Az ügylet tipikus példája az induló fázison már túl, de még életpályája elején lévő vállalkozások megfinanszírozásának. Más szempontból azonban rendhagyó befektetésnek számított, ugyanis az első kockázati tőkeinjekció olyan fázisban valósult meg, amikor a cégnek se vevője, se árbevétele nem volt, ami pedig a legtöbb esetben alapvető elvárás.

Klasszikusan a kockázati és magántőke-befektetés sajátja azonban, hogy szakmai és üzleti segítséget is nyújtanak a portfóliójukban lévő cégeknek, ha arra van szükségük. Így a két éves bevezetési periódust követően az Enigmába fektetett összeg 2,6-szorosát kapta vissza az Euroventures. Az exit során a céget pénzügyi befektető vette meg.

A jövőben azonban egyre inkább egy másik modell érvényesül majd, mégpedig amikor a tőkebefektetők egy menedzsmentkivásárlási program keretében a multinacionális befektetőtől vásárolják meg a céget. Ezután következnek a fejlesztési célú tőkebefektetések, melyekben a menedzsment is részt vesz, később pedig a társaságot a szokásos módon értékesítik. Ilyen módon viszont nem csak a kockázati tőke-társaság, de a menedzsment is jelentős haszonra tesz szert részvényei eladásával, írja a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!