A DVM DBM outplacement-tanácsadással foglalkozó cég közel 64 ezer menesztett munkahelyi vezető vagy vezető beosztású alkalmazott váltásában segédkezett. A munkahelyről menesztett vezetők 81 százalékának a korábbinál alacsonyabb fizetéssel kell megelégednie. Érdekesség, hogy két évvel korábban még 38 százalék jutott magasabb bérhez új munkáltatójánál.
[ajanlo=42][igazitas=left/]A felmondás oka az esetek mintegy felében leépítés, negyedében átszervezés volt. A közép- és felsővezetők álláshoz jutása vizsgálatuk szerint a világ minden részén hosszabb lett. Világviszonylatban a korábbi 4,2 hónapos átlag 5,2 hónapra növekedett, Magyarországon pedig még ennél rosszabb a helyzet: a menesztett vezetőknek átlagosan 7 hónapra van szükségük a váltáshoz.
Sokan kénytelenek más területen működő cégnél elhelyezkedni. A menesztett IT-szakembereknek például csak a fele tudott iparágában elhelyezkedni. Magyarországon a fogyasztási cikkek ipara és a szolgáltatási szektor képes új munkavállalókat felszívni. Az álláskeresőknek a marketingben a legnehezebb a helyzete. Stratégiai hr-vezetőből viszont jelenleg hiány van Magyarországon. A DBM által szervezett szakmai tanácskozáson elhangzott: a multinacionális cégek a hr-stratégiát a nyugat-európai vagy amerikai központban hozzák meg, így sok cégnél ezt a pozíciót be sem töltik, derül ki a Pályacsúcs cikkéből.
Több mint fél évig keresnek a vezetők állást
A menesztett, vezető beosztású alkalmazottak álláshoz jutása hét hónapra növekedett Magyarországon, míg nemzetközi viszonylatban ugyanez az időszak öt hónap, derül ki a DBM felméréséből.