A pénzügyi tételek eredményt javító hatása 893 millió forint, a rendkívüli tételek 676 millió forinttal rontották az eredményt, így a társaság 2006. évi adózás előtti eredménye mínusz 10,5 milliárd forint. A konszolidált éves beszámoló szerint a társaság 11,9 milliárd forint adózás előtti veszteséget könyvelt el tavaly.
A cég ezzel együtt úgy véli, hogy - a sikeres privatizációnak, az orosz tulajdonosi hátterű AirBridge Zrt. által végrehajtott tőkeemelésnek és a Vagyonkezelő Társaság létrehozásának köszönhetően - a likviditás stabil.
A költségek tíz százalékkal növekedtek, így az összköltség 136,6 milliárd forint volt. A 12,5 milliárd forintos plusz költségből 9,6 milliárdot a társaságtól független tényezők okoztak: az üzleti kiadások húsz százalékát is meghaladó kerozinköltség a jelentős mértékű világpiaci árnövekedés miatt 4,2 milliárd, a gyengébb forint árfolyam pedig 5,4 milliárd forinttal növelte a kiadásokat a bázis évhez képest.
A közgyűlés elfogadta a Malév idei üzleti tervét, amely növekvő utasforgalommal, üzemi szinten mínusz 5,3 milliárd forintos eredménnyel és mínusz 7,5 milliárd forint adózás előtti eredménnyel számol. A várakozások szerint a oneworld csatlakozás 2006-hoz képest mintegy hárommilliárd forinttal javítja majd az eredményt. A terv ugyanakkor még nem tartalmazza az új befektető elképzeléseit, illetve az AirBridge és az AirUnion stratégiai együttműködésének várható hatásait, ezért a légitársaság a vártnál jobb eredménnyel zárhat majd.
Több mint 3 millió utasAmi az egyéb mutatókat illeti, 2006-ban az utasok száma meghaladta a 3 milliót, ami az előző évhez képest közel 9 százalékos növekedést jelent. A saját hálózaton mért piaci részesedése a teljes évet tekintve 45,2 százalék, ami 1,6 százalékpontos javulást jelez.
A menetrendszerű személyszállításból tavaly összesen 107,9 milliárd forint bevétel származott, ami 11 százalékkal haladja meg a 2005-ös értéket. A társaság ezen a téren hét százalékos növekedéssel számol idén, derül ki a lapunkhoz eljuttatott közleményből.
Nem kap prémiumot GönciA Közgyűlés megállapította, hogy Gönci János vezérigazgató részére 2006-ban nem jár prémium, emellett személyi kérdésekről is döntött. Május 24-i hatállyal visszahívták az igazgatóságból Alexander Tikhomirovot, három új tagot (Andrej Szapelint, Jurij Szurkovot és Haris György Eriket) viszont beválasztottak a testületbe. (Utóbbiakat felmentették felügyelő bizottsági tagságukból.) Utóbbi testület tagja lett Szergej Lykov, a munkavállalókat pedig Balla Mihály, Dobor Gyula és Kazatsay Istvánné képviseli majd a Felügyelő Bizottságban.