[ajanlo=474][igazitas=left/]Manapság átlagosan három évet töltenek el az emberek egy munkahelyen. A Portfolio Payroll pénzügyi állásközvetítő cég felmérése szerint a megkérdezett britek 93 százaléka úgy gondolta, 2008-ban már máshol fog dolgozni, mint most.
A magasabb fizetés számít a briteknél
Ennek ellenére a 4100 válaszadó 78 százaléka állította: igazából élvezi a munkáját. Az egy évvel korábbi adatok szerint az emberek alig több, mint fele (mindössze 54 százalékuk) mondta azt, hogy szereti, amit csinál.
Hazánkhoz hasonlóan az Egyesült Királyságban is a pénz motiválja legjobban a munkavállalókat: tíz megkérdezettből nyolc valójában több pénzt szeretne keresni, és 92 százalékuk szerint a fő ok, amiért munkát váltanának, az a magasabb fizetés. Ehhez képest egy évvel korábban a válaszadóknak még csak 84 százaléka mondta ezt.
A felmérésben résztvevők 89 százaléka (azaz tíz emberből kilenc) bevallotta, hogy fél elmenni szabadságra, mivel tart attól, hogy mire visszatér, már nem lesz meg az állása. Danny Done, a Portfolio Payroll vezérigazgatója szerint az életre szóló munkahely koncepciója már rég letűnt.
A válaszadók többsége úgy nyilatkozott, hogy maximum öt évet tölt el egy munkahelyen. Ezalatt folyamatosan figyelemmel követi a kínálkozó lehetőségeket az álláspiacon, és magasabb fizetés reményében azonnal továbbáll.
Magasabb bérért a magyarok is hűtlenek
A Menedzsment Fórum korábban már beszámolt arról, hogy egy hazai felmérés szerint az oldott légkörnél is fontosabb a pénz a magyaroknak munkahelyváltáskor. A megkérdezettek szerint aki már dolgozik valahol, azt nem elsősorban a kereset nagysága tartja a munkahelyen, de az állásváltoztatóknál a magasabb fizetés játszik döntő szerepet - derült ki a JobMonitor internetes állásportál felméréséből.
A weboldal 2005 első félévben mintegy 180 ezer online álláskereső válaszait értékelte. A portálon a januártól júniusig megjelent mintegy 20 ezer álláshirdetést elemezték. Abban, hogy egy munkavállaló ne változtasson állást, a válaszolók 44 százaléka szerint a jó munkahelyi légkör játszik elsődleges szerepet, a fizetés nagyságát 36 százalék tette első helyre, a munkaköri kihívást 20 százalék sorolta legelőre.
Az állásváltoztatás okaként a magyarok közül legtöbben (45 százalék) első helyre tették a magasabb fizetést, míg az érdekesebb munkakört 21 százalék választotta. Új állás elfogadásakor a magasabb beosztást a megkérdezettek 12 százaléka tartotta döntő oknak, míg 22 százalék azt mondta: mindenképpen munkahelyet változtatna.
Menedzsment Fórum
Több pénzért hűtlenek lesznek a dolgozók
Rég elmúltak azok az idők, amikor az emberek kilépve az iskolapadból arról a munkahelyről mentek nyugdíjba, ahol - annak idején - elkezdtek dolgozni. Az ezt firtató felmérések, mind Nagy-Britanniában, mind pedig Magyarországon hasonló trendet mutatnak.