A Thomson Financial - amely maga is 16 milliárd dollárra becsült, egyelőre előzetes és baráti átvételi ügylet keretében készül a Reuters hír- és pénzügyi információszolgáltató megszerzésére -, valamint a Dealogic egybehangzó kimutatása szerint május első hetének végére átlépte a kétezer milliárd dollárt a világszerte bejelentett új M&A-tranzakciók összértéke. Ez 63 százalékos emelkedés a tavalyi azonos időszakban mért 1235 milliárd dolláros egyesülési és felvásárlási értékhez képest.
Egyedül áprilisban 647 milliárd dollár értékű új M&A-ügyletet jelentettek be a cégek világszerte, ez minden idők havi rekordja. Az előző havi rekord márciusban volt, 577 milliárd dollárral.
A legnagyobb aktivitást a pénzügyi szektor mutatja, amelyben az idén eddig több mint 400 milliárd dollárnyi egyesülési és felvásárlási ügyletet jelentettek be. A jelenleg alakuló megatranzakciók közül is kiemelkedik a holland ABN Amro bankért folyó százmilliárd dolláros átvételi csata.
A rendkívül erőteljes egyesülési és felvásárlási tevékenység ugyanakkor nem arat osztatlan sikert az elemzői körben. A Standard & Poors nemzetközi hitelminősítő tavaly év végi londoni elemzése szerint a megállíthatatlan, adósságból fedezett M&A-hullám miatt az idén várhatóan tovább romlik az európai vállalati szektor adósminősége. A decemberi S&P-elemzés szerint az európai vállalati szektorban tavaly végrehajtott adóskockázati leminősítések 40 százaléka M&A-tranzakciókkal volt összefüggésben.
Az M&A-láz ugyanakkor kifejezetten jót tett a citybeli befektetési banki alkalmazottak bankszámláinak. A Gazdasági és Üzleti Kutatások Központja (CEBR) - az egyik legnagyobb, nem befektetési banki jellegű londoni gazdaságelemző ház - néhány hete kiadott becslése szerint a 2006-2007-es prémiumszezonban a londoni pénzügyi központ befektetési és egyéb pénzügyi szolgáltatási területeken dolgozó alkalmazottai az előző évben kiosztott 7,4 milliárd fontnál 18,3 százalékkal több, összesen 8,8 milliárd font (3400 milliárd forint) jutalmat vihettek haza.