2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Mindenki szereti a gyógyszerpapírt.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 213,75 pontos, 0,91 százalékos emelkedéssel, 23 610,62 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,3 milliárd forint volt, a vezető részvények közül a Mol és a Richter erősödött az előző napi záráshoz képest.

Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője az MTI-nek elmondta: szerdán erős makroadatok jelentek meg, főleg az amerikai kontinensről, ennek köszönhetően a vevők domináltak, és a vezető európai indexek a pozitív tartományban tudtak zárni.

A BÉT-en közepes volt a forgalom, a BUX közel 1 százalékos pluszban fejezte be a napot. Továbbra is a Richterről szól minden, mindenki szereti a gyógyszerpapírt - mondta Ballai Zoltán. Az üzletkötő szerint azáltal, hogy a Richter megkapta az engedélyt a cariprazine forgalmazására, nagyon nagy piac tárul ki előtte a tengerentúlon az Allergan és a Pfizer egyesülése után, ha valóban meg tudnak állapodni 2016 második felében. Erre spekulálnak a magyar befektetők is - tette hozzá.

A Pfizer hétfőn jelentette be az Allergan bekebelezését egy 160 milliárd dolláros, az egészségügyi ágazatban valaha történt legnagyobb akvizíció keretében.

A többi vezető magyar részvény nem tudott lépést tartani a Richterrel. Az OTP 6000 forint környékén tetőzni látszik, már hatodik kereskedési napja e szint környékén tartózkodik. A Mol és a Magyar Telekom esetében nem történt említésre érdemes dolog - mondta Ballai Zoltán.

A Mol végül 160 forinttal, 1,19 százalékkal 13 650 forintra erősödött, 1,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára nem változott 6030 forintot ért, forgalmuk 4,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,74 százalékkal 404 forintra csökkent, forgalma 194,6 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 2,64 százalékkal 5440 forintra nőtt, forgalmuk 3,4 milliárd forintot ért el.

A tőzsdével szemben a forint nem tudott erősödni, az euróval szembeni jegyzés 312,2, a dollárral szembeni pedig 293,6-ig emelkedett.

A forintos kötvények másodpiacán csak az 5 és a 10 éves kötvények referenciahozama változott, előbbi 2, utóbbi 1 bázisponttal nőtt.

MTI/mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!