A hétfői 24 órás munkabeszüntetés után a BBC rádiós és televíziós szolgáltatása fennakadás nélkül zökkent vissza a normál kerékvágásba. A BBC újságírói és technikusai által kezdeményezett sztrájk azért robbant ki, mert a brit közszolgálati csatorna radikális átszervezési tervei miatt 4 000 embert el akarnak küldeni. A sztrájkban 15 ezer BBC dolgozó vett részt.
A munkavállalókat három szakszervezet képviseli, amelyek eltökéltek abban, hogy nem állnak el a jövő héten folytatódó sztrájksorozattól, amikor is a tervek szerint 48 órán keresztül fog szünetelni a hírszolgáltatás. Az érdekképviseletek vezetői remélik, ezzel nyomást tudnak gyakorolni a cégvezetésre, hogy hathatós változtatásokat tegyenek a tervezett leépítések nagyságában.
A szakszervezetek képviselői várhatóan csütörtökön ülnek le a menedzsmenttel, hogy közös megegyezésre jussanak. A BBC vezetői úgy nyilatkoztak, örömmel fogadták a szakszervezetek invitációját és készek tárgyalni az ügyben, de Mark Thompson, a BBC igazgatója ragaszkodik eredeti elképzeléséhez, hogy a jelenleg BBC alkalmazásban lévő 27 000 emberből 3 780-at el kell küldeni ahhoz, hogy a médiavállalat 355 millió fontot tudjon megtakarítani az idén.
A British Broadcasting Corporation égisze alatt nyolc TV csatorna, 10 brit rádióállomás, 50 regionális TV és rádió, valamint a nemzetközi BBC World Service rádió és a BBC World televízió működik. A médiavállalat ugyanakkor mintegy 30 magazin gazdája, valamint hat zenekart és énekkart működtet. A BBC közszolgálati médium, így nem reklámokból, hanem a háztartásonként 127 fontos - összesen mintegy 3,8 milliárd fontnyi (körülbelül 1 350 milliárd forint) éves előfizetési díjból kell fenntartania magát.
Menedzsment Fórum
Továbbra is sztrájkra készülnek a BBC dolgozók
A BBC vezetése és a további sztrájksorozattal fenyegető szakszervezetek képviselői a hét második felében találkoznak, hogy tárgyaljanak a tervezett radikális étszámcsökkentésről.