"Van több lehetőség is, így alternatíva a közvetlen tőkeemelés, a részvényre átváltható kötvény kibocsátása, vagy valamely vagyonelem eladása. Ez utóbbi tűnik egyelőre a legkevésbé valószínű opciónak, de még nincs hivatalos döntés" - idézte Hernádi Zsoltot a Reuters.
Elmondta azt is, hogy a Mol képes lesz finanszírozni tervezett beruházásait és finomítói korszerűsítéseit az INA-nál a már meglévő hitelállományából és cash-flow-termelő képességének segítségével.
Kizárta ugyanakkor a tárgyalásokat a stratégiai együttműködésről az orosz Szurgutnyeftyegazzal, amely tavaly 21 százalékos részt vett a Mol-ban osztrák OMV-től. Ezt az akciót a Mol ellenséges lépésnek tekinti.
"Mivel nem látjuk világosan a részvénypakett sorsát - vagyis azt, hogy mi ezzel a Szurgutnyeftyegaz szándéka -, nem látok lehetőséget a tárgyalásra a stratégiai együttműködésről a Szurgut és a Mol között" - idézte a hírügynökség Hernádi Zsoltot, aki hangsúlyozta, hogy "ez a Mol vezetése és részvényeseinek álláspontja, a velük folytatott megbeszélések alapján".
MTI/Menedzsment Fórum
Továbbra sem hajlandó szóba állni az oroszokkal a Mol
A horvát INA-ban eszközlendő beruházásokra, valamint a már megindított kitermelő és feldolgozó projektjeire összpontosít az idén a Mol Nyrt. - közölte Hernádi Zsolt. A cég elnök-vezérigazgatója ugyanakkor kizárta a tárgyalások lehetőségét a stratégiai együttműködésről az orosz Szurgutnyeftyegazzal. A Reutersnek adott interjúban elmondta, hogy március 31-ig a horvát kormánnyal közösen meg kell találni a tőkeemelés módját az INA-ban.