4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

2007. április 12-én új elnökséget választott, valamint módosította alapszabályát az Informatikai Vállalkozások Szövetségének évi rendes közgyűlése. A 15 fősre bővült elnökség két éves mandátumot kapott a tagságtól.

Az új szakmai kihívásoknak és a piaci folyamatoknak megfelelően szervezeti átalakításra is sor került: 2 új - a mikro- és start-up vállalkozásokat, valamint a telekommunikációs (telko) cégeket tömörítő - tagozat jött létre, és az elnökségi tagok beszámolási kötelezettséggel járó szakmai területet és felelősségi köröket kaptak. Az elnökség létszáma 15 fősre bővült, így az új elnökségben az öt tagozatvezető mellett hat szakterületekért felelős elnökségi tag, valamint négy, az operatív irányításért felelős szakember kapott helyet. 2006-ban 53 új vállalattal bővült a szövetség tagsága.

Az IVSZ elnöke továbbra is a 2005-ben 3 évre megválasztott Kovács Zoltán. Az elnök szerint a 2006-os év az IKT szakma szemszögéből több ok miatt is fordulópontnak tekinthető. Először is azért, mert az új kormány az informatika, az információs társadalom fejlődésének támogatását új alapokra kívánta helyezni, és ennek érdekében az önálló IHM-et beolvasztotta a gazdasági és közlekedési minisztériumba. Mivel a GKM elsősorban szabályozási, piac és versenyteremtési aspektusból kíván a terület ügyeivel foglalkozni, ezért nagyobb feladat hárul az IVSZ-re.

"2006 azért is volt fordulópont , mert észrevehetően hátrébb csúsztunk az IKT működőtőke befektetők-célország listáján, részben az adórendszer, részben a informatikai szakemberképzés sajátosságaiból adódó problémák miatt, ami sokunk véleménye szerint ma a legkomolyabb akadálya a hazai informatikai ipar fejlődésének" - folytatta Kovács Zoltán. Az elnök szerint hazánk versenyképességének megőrzéséhez és az esetleges fejlődéséhez a jelenlegi szakembergárda két-háromszorosára lenne szükség.

Szó volt arról is, hogy a magyar adórendszer azért nem kedvez a tudás alapú gazdaságnak, mert éppen azokat az "élő munkaerő-intenzív", nagy hozzáadott szellemi értéket termelő vállalatokat sújtja a legjobban, amelyek révén a magyar IKT iparág nem csupán "beszállítóvá", hanem valódi kutatás-fejlesztési és innovációs központtá válhatna.

Az IVSZ számára mindez azt jelenti, hogy a jövőben már nem elég hangsúlyozni, az informatika fontosságát, hanem professzionális, megbízható, felelős és következetes partnerként részt kell venni a szakmai előkészítő munka minden lehetséges szintjén és fázisában, szakmailag megalapozott és hosszú távon sikeresnek bizonyuló javaslatokkal.

Ezt erősítheti az újjáalakult szervezet élén álló új elnökség összetétele is, amely soha nem volt még annyira sokszínű, mint most: úgy az elnökségi tagok által képviselt cégek profiljának, mint méretének vonatkozásában, valamint az újraválasztott és új elnökségi tagok arányát tekintve.

A közgyűlésen Kovács Zoltán bejelentette Morenth Péter ügyvezető igazgató távozását, akinek utóda 2007. május 2-ától Gögge Péter lesz, aki az alapszabályi módosításoknak köszönhetően a továbbiakban kibővített felelősséggel, főtitkárként vezeti majd a szövetséget.

Az IVSZ új elnökségének tagjai:
Elnök: Kovács Zoltán, Kirowski Zrt., vezérigazgató (mandátuma 2008-ban jár le)
Alelnökök:
Multi Tagozat: Füzes Péter, Oracle Hungary Kft., ügyvezető igazgató
Telko tagozat: Szathmári Géza, GTS Datanet Kft., ügyvezető igazgató
Nagyvállalati tagozat: Laufer Tamás, Racionet zRt., elnök
KKV tagozat: Tuska István, Axico Inform. Kft, ügyvezető igazgató
Mikro/start-up tagozat: Kátai Szabolcs, Stella Polaris Kft., ügyvezető igazgató

Elnökségi tag- Szakterületi képviselők:
Szoftverfejlesztés és innováció: Dr. Vinnai Balázs, IND Kft., ügyvezető Igazgató
Hazai piac, hw, sw kereskedők: Keresztesi János, FreeSoft Nyrt., vezérigazgató
Nemzetközi piac, hw sw kereskedők: Szittya Tamás, Novell Mo. Kft. ügyvezető igazgató
IT-szolgáltatások: Juhász István, Grepton Informatikai Zrt., vezérigazgató
Online szolgáltatások: Dorogi Péter, e-ware Kft., ügyvezető igazgató
Nemzeti fejlesztési Terv: Takács Imre, AQUIS Informatika Zrt., elnök

Elnökségi tag - Szervezeti irányítás:
Iparfejlesztés: K. Szabó Imre, Megatrend Zrt., elnök-vezérigazgató
Szervezeti működés: Magyari Donát, SAP Hungary Kft. EU programme
Piacbővítés: Gacsal József, Intel Hungary Kft., üzletfejlesztési igazgató
Taglétszám-bővítés: Bartalos Jenő, Bartalos Informatikai Bt., ügyvezető igazgató

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!