[ajanlo=474][igazitas=left/]Robert S. Kaplan és David P. Norton pár évvel ezelőtt megjelent könyve fektette le a teljesítménymérésen alapuló stratégiai menedzsment alapjait, amelyhez kidolgozták a kiegyensúlyozott mutató számok rendszerét (Balanced Scorecard, BSC). Mivel az elméleti rendszer a gyakorlatban is kiválóan alkalmazhatónak bizonyult konkrét mutató számaival és áttekinthető struktúrájával, a publikációt hamarosan eredményes vállalati bevezetések és sikerek követték.
A BSC üzleti megoldások és a támogató szoftverek olyan stratégiai menedzsment eszközöket adtak a vállalatirányítók kezébe, amellyel a stratégiaalkotást a célok meghatározásától az eredmények értékeléséig egységes és rugalmas rendszerre integráltan valósították meg.
Az SAS, az üzleti intelligencia és elemző szoftverek piacvezetőjeként ismert. Mostani együttműködése a BSC-vel azt jelzi, hogy a vállalat teljesítmény-menedzsmentjére és stratégiájának megvalósítására maga is nagy hangsúlyt fektet, illetve hogy ezen a területen is kész ügyfeleivel együttműködni.
A Stratégiai Menedzsment Európai Irodája várhatóan olyan tudásközpont lesz, amely az üzleti folyamatok stratégiai szemléletű menedzsmentjének gyors fejlődését eredményezi világszerte. Hazánkban már több vállalat ismerkedik, sőt alkalmazza is a BSC-t, hiszen nálunk is egyre elfogadottabb az a tény, hogy a stratégiai szemlélet nem csak a küldetés és a célok helyes megfogalmazásából áll, hanem a folyamatok és tevékenységek nyomon követéséből és értékeléséből is. A BSC-be integrált vevőorientáció és a folyamatos fejlődés képes versenyelőnyhöz juttatni a vállalatokat, s ennek ezentúl megtartásában az OSM is fontos szerepet játszhat.
Menedzsment Fórum
Új stratégiai menedzsment tudásközpont alakult
Stratégiai Menedzsment Európai Irodája néven jött létre az a szakemberekből álló közösség, mely a Balanced Scorecard sikeres gyakorlati alkalmazásához biztosít információkat, megosztva tapasztalataikat az érdeklődőkkel.