A nehéz anyagi helyzetben lévő légitársaság lehetségesnek tartja, hogy a [ajanlo=73][igazitas=left/] közeljövőben csődeljárást kezdeményez maga ellen. A vezetés szerint a csökkenő utaslétszám okozta bevételkiesés, illetve az emelkedő benzinárak kritikussá tették a cég helyzetét, ezért lehetséges, hogy a csődvédelmet a korábban bejelentett megszorító intézkedések ellenére is kérni fogják, adja hírül az APA a cég szerdai közleményére hivatkozva.
Mint arról a Menedzsment Fórum korábban beszámolt, a Delta Airlines korábban még azt jelezte, hogy 6-7 ezer alkalmazottjától kíván megválni az elkövetkező három évben, emellett átszervezi vállalati struktúráját is. A leépítés annak a takarékoskodási csomagnak a része, amely révén a cég - 2006-tól kezdődően - évente több mint 5 milliárd dollárt (4,15 milliárd eurót) kíván megspórolni. A cég vezetése akkor még bízott abban, hogy ily módon elkerülhetik a csődöt.
Míg a Deltához hasonlóan a hagyományos amerikai légitársaságok közé tartozó cégek - US Airways, United Airlines, Hawaiian Airlines - is nehéz helyzetben vannak, addig a diszkont-légitársaságok virágokrukat élik. A Southwest, a JetBlue, az America West és a többi fapados az USA piacának már 25 százalékát birtokolja, és hatalmas ütemben növekednek tovább.
(Menedzsment Fórum)
Újabb amerikai légitársaság kérne csődvédelmet
Úgy tűnik, a hagyományos amerikai légitársaságok nem bírják a versenyt az egyre inkább teret nyerő fapadosokkal. Miután a héten a US Airways légitársaság másodszor is csődvédelmet kért, szerdán a Delta Airlines jelentette be, hogy hasonló lépést fontolgat.