[ajanlo=474][igazitas=left/]A vállalat egykori pénzügyi vezetőjének beismerő vallomását és segítségnyújtását ugyan dicsérettel jutalmazta a WorldCom-ügyben eljáró bíró, a pénzügyi vezetőnek azonban így sem sikerült elkerülnie a szabadságvesztést. Scott Sullivannek az elnök-vezérigazgató Bernard Ebbersre kirótt büntetés ötödét, mintegy öt évet kell börtönben töltenie. A bíró Sullivant a csalás "építészének" nevezte, aki a mindennapi "stiklikben" vett részt. Eddig öt egykori WorldCom vezért ítéltek el, akikre összesen 32 év börtön vár.
Sullivan már korábban jelezte, hogy értékesíteni kívánja 11 millió dolláros, mediterrán stílusú kúriáját, s a befolyt összegből a csalás kárvallottjait szeretné kárpótolni. A volt pénzügyi vezető nyugdíjszámláját is elveszítette, s vagyon nélkül maradt. A vezér felesége egy alapítványt kíván létrehozni, hogy lányuk neveltetését finanszírozni tudják.
A vállalat 2002-ben csődöt jelentett, Sullivan azonban csak a 2004-es tárgyalások előtt nem sokkal ismerte el bűnösségét. Állítása szerint tisztában volt vele, hogy cselekedete nem helyénvaló, amit jelzett is Ebbers felé, ennek ellenére együttműködött a csalásban.
A 2002-ben kirobbant Worldcom-botrány nyomán mintegy 20 ezer dolgozó került utcára, a részvényesek kára a csődvédelmi kérelem előtt elérte a 180 milliárd dollárt. A cég azóta új néven (MCI) ismét életre kelt, s új székhelyen folytatja működését. Az MCI bekebelezésére idén, hosszas csatározások után került sor, melyből a Verizon Communications Inc. került ki győztesen. A felvásárlási licit 8,44 milliárd dollárnál ért véget.
Menedzsment Fórum
Újabb ex-WorldCom vezér került rács mögé
A WorldCom elnök-vezérigazgatója után a vállalat volt pénzügyi vezetőjét is szabadságvesztésre ítélték. A tárgyaláson "művészként" becézett Scott Sullivan öt évet kapott.