Egy másik intézmény segítségével a pályakezdők a minimálbérnek megfelelő ösztöndíjat kapnak majd társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettség nélkül, és az őket foglalkoztató munkáltatóknak sem lesz társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettsége bizonyos ideig e kifizetés után. Ez széles körben arra ösztönözheti a munkáltatókat, hogy támogassák a pályakezdők munkatapasztalat-szerzését, közölte a miniszter.
Jövőre 50 százalékos társadalombiztosítási járulékkedvezményt kapnak háromnegyed évig azok a munkáltatók, amelyek pályakezdőket vagy olyan munkavállalókat alkalmaznak, akik gyes vagy gyed után vállalnak ismét munkát. Az 50 év feletti tartós munkanélkülieket alkalmazó munkáltatók ugyancsak kérhetik a társadalombiztosítási járulékok 50 százalékának kifizetését a Munkaerőpiaci Alaptól.
A társasági adókedvezmény révén jövőre már a létszámukat 30 dolgozóval, hátrányos régióban 15 dolgozóval bővítő kisvállalkozások is igénybe vehetik a fejlesztési adókedvezményt. A középvállalkozások esetében 150 dolgozóval vagy hátrányos régióban 75 dolgozóval kell bővíteni ehhez a létszámot.
A legfeljebb öt dolgozóval tevékenykedő mikrovállalkozások minden új foglalkoztatott után a minimálbér éves összegével csökkenthetik a társasági adó, illetve személyi jövedelemadó alapjukat. Azok a vállalkozások, amelyekben a foglalkoztatottak átlagos létszáma jövőre bővül, minden többletfoglalkoztatott után személyenként egymillió forinttal redukálhatják az iparűzési adó alapjukat - mondta el a miniszter.
(MTI)
Újabb milliárdokkal támogatják a pályakezdőket és az 50 év felettieket
Jövőre az ideinél 21,1 milliárd forinttal többet költ az állam aktív foglalkoztatáspolitikai eszközökre. Egy új intézmény az 50 év felettiek munkában maradását fogja segíteni, a munkáltatókat pedig különböző kedvezményekkel próbálják arra ösztönözni, hogy pályakezdőket alkalmazzanak.