Az RFV CL Distriterm Srl nevű cég székhelye Kolozsváron (Cluj-Napoca) van, tulajdonosa pedig az RFV leányvállalata, az S.C. RFV Alternative Energy S.A. A korábbi tájékoztatás szerint a cégnek már kilenc romániai leányvállata van, amiket a különböző projektekre alapított.
Kassai Ákos, az RFV vezérigazgatója még szeptemberben újságíróknak azt mondta, hogy a megfelelő méret, az erős tőkehelyzet, az energetikai integráció, a helyi piac, az energiamix és az erős tőkehelyzet az RFV romániai sikerének titka. A cég számára versenyelőnyt jelent, hogy az iparág egész értékláncát integrálja, és így az egyes részekben lehetséges versenytársak kiszorulnak. Az RFV által megvalósított 10 és 35 millió euró közötti befektetések a multinacionális energiacégeknek túl kicsik, azok ugyanis 100 millió euró alatt nem tudnak gazdaságosan megvalósítani ilyen projekteket.
A román energetikai kormányzat "távhő barát". Ott az RFV a távhő-projektekkel "házról-házra" halad - mondta korábban a vezérigazgató. A Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában forgó RFV a hétfői tőzsdenapot 8465 forinton, a pénteki záróárnál 45 forinttal olcsóbban fejezte be, de mindössze 4353 darab papír cserélt gazdát. Az elmúlt 52 hétben a részvény legmagasabb árfolyama 9800 forint, a legalacsonyabb 4600 forint volt.
MTI