Kovács István Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal elnökhelyettese szerint az államháztartás és az államigazgatás megújítását el kell kezdeni. Ennek fő célja a "képessé tétel" és a "számonkérhetőség" kell hogy legyen, az előadó szerint ugyanis "egyikhez sem értünk igazán". Mint elmondta, a Nemzeti Fejlesztési Terv második változata várhatóan idén szeptemberre-októberre készül el, majd pedig négypárti egyeztetések során alakulnak ki az operatív programok.
A Magyar Nemzeti Bankot ért támadásokra is reagált Auth Henrik, az MNB elnökhelyettese. Szerinte térségünk és benne Magyarország képes volt versenyképességének fokozására. úgy véli, az infláció csökkentése nem fogja vissza a gazdaság növekedését. A monetáris politikának korlátozott a szerepe: kiszámíthatóságával jótékonyan hat a hosszabb távú növekedésre, továbbá a kormányváltások okozta változások hatását kisimítja.
"Nem szabad tagadni, hogy a dezinflációnak van növekedési áldozata. Az a kérdés, hogy túlerőltetett-e vagy sem" - mondta. Az MNB 2000-től 2005 végéig tízről 3,6 százalékra csökkenti az inflációt, ezt az ütemet azonban Auth nem tartja erőltetettnek.
Mint arról lapunk is beszámolt, Vértes András, a GKI elnöke korábban elmondta: hazánkban az állam egyre több ponton gátja annak, hogy a gazdaság és az ország versenyképessége növekedjen. Matolcsy János, a KPMG vezető tanácsadója pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy az állam szerepének újragondolása tovább már nem halasztható.
Menedzsment Fórum
Kapcsolódó anyag:
Vezérigazgatók egymás között
A vezérigazgatók szerint az állam fogja vissza a versenyképességet
Vezérigazgatók Találkozója: megújításra érett az állam
Sorrendben kilencedszer rendezik meg április 13-án és 14-én Röjtökmuzsajon a Vezérigazgatók Találkozóját, amelyről a Menedzsment Fórum folyamatosan tudósít. Az eseményen, amely fő témája a versenyképesség, neves előadók elemzik az immár egységes európai piacon működő Magyarország erősségeit és gyengeségeit.